i5-9600K için monitör ve ekran kartı tavsiyesi

Bütçe
15000

huseyin.gunaydin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bu anlamda ilk defa öneri konusu açıyorum,
Elimdeki bileşenler;
İşlemci: CPU türü hexacore Intel Core i5-9600K, 3.7GHz 9MB 4500 MHz.
Anakart: Gigabyte H310M h (2 PCI-e X1, 1 PCI-e X16, 2 DDR4 2666, gigabit lan) not: Ücretsiz temin ettim.
RAM 1: A-data XPG DDR4 8 GB - 3000MHz DDR4 (18-20-20-38 @ 1500 MHz)
RAM 2: A-data XPG Gammix D30 8 GB 3200 MHz DDR4 CL16 RAM + yeni aldım ilave olarak.
Ekran kartı: AMD Radeon PG-R7 350-D5-2 (2 GB 128 bit)
Güç kaynağı: Power Boost BST-500e
Disk 240GB Hi-Level SSD.
Kasa eski bir kasa olduğu için adı kodu yok ama önerilebilecek her türlü ekran kartı sığabilir yer var.

Yukarıdaki donanımlardan güç kaynağını, RAM1 ve ekran kartını 2. el olarak bir arkadaştan çok uygun aldığım için kullanıyordum şu ana kadar. Anakartın da ücretsiz olduğunu belirttiğim için ben burada sadece işlemciye para vermiştim o yüzden kaynaklarımı şu an monitör ve ekran kartına harcayarak oyunlardan zevk almak istiyorum :)

Monitör için 27" 2K olsa fena olmaz diye düşünüyorum ama ekran kartında herhangi bir düşüncem yok ne alacağımı bilemiyorum, ne alsam işlemcimle aynı ayarda olur ekranda donma kasma veya ona bezer sorunlar yaşamadan oyun oynayabilirim en verimli FPS'i nasıl alırım, tecrübesi olan arkadaşlar cidden F/P ürünü konusunda tecrübelerini paylaşabilirler mi?

Gerçekten doğru yorumlara ihtiyacım var, şimdiden mesajımı okuyum değerli vaktini ayıranlara ve güzel önerilerde bulunanlara teşekkür ediyorum.

Bu bilgisayar nasıl bu kadar karmaşık toplandı diye düşünenler olabilir farkındayım, o konuya da şöyle açıklık getireyim.
Geçmiş bir zamanda bir ticaret yapıldı, o ticaretten iade gelen anakart benim elimde boşta kaldı, bir süre bekledi satılmayınca bende dedim ki bunun üzerine bir şeyler toplayayım, elimde içi boş kasa var, anakarta uyumlu olabilecek en güzel işlemciyi ben satın aldım 2.el olarak, o sürede arkadaş RAM ekran kartı ve güç kaynağını yükseltmeye gittiği için çıkanları ben aldım, SSD de ayarladık sonuç bu :) O anakart elime geçmeseydi bunların hiçbiri olmayacaktı :)

Monitör olarak bu ürün nasıldır?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı