i5 9600K işlemci MHz değeri

N LAUDA

Decapat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar sizlere bir konuda danışmak istedim. Kasamda i5 9600K işlemci mevcut normal MHz değeri 3.7 OC ile 4.6'lara kadar destekliyor. HWMonitor uygulamasından baktığımda işlemci %80 4300 MHz'de çalışıyor. Google'den yayın video izlediğim zaman vs. bu durum normal mi sizce overclock durumumu söz konusu. İşlemci üzerinde Corsair sıvı soğutma mevcut.

Aynı işlemciyi kullanıyorum almaz olsaydım pişmanım YouTube videolarında AMD 3600 ile karşılaştırılmasını izledim oyunlar da performansına baktım deli gibi kullanıyor RAM'i arada 5 FPS falan oynuyor AMD %49 falan Intel %90ları görüyor hangi anakartı kullanıyorsun o işlemcide?

Bu benim açtığım konu bilgin varsa ve paylaşırsan sevinirim.

9600K tüm çekirdekler yükte (oyunlar da dahil) 4.3 GHZ'de çalışır. 4.6 GHZ tek bir çekirdeğe yüklenildiği zaman çıkabileceği frekanstır. Bütün işlemcilerde buna benzer çekirdek yük durumuna göre frekans çalışma aralığı vardır. Bu bilgilere yabancı incelemelerde karşılaşılıyor. Çok güzel tablolar oluşturuyorlar:
frekanslar.jpg

Kaynak:

9600K tüm çekirdekler yükte (oyunlar da dahil) 4.3 GHZ'de çalışır. 4.6 GHZ tek bir çekirdeğe yüklenildiği zaman çıkabileceği frekanstır. Bütün işlemcilerde buna benzer çekirdek yük durumuna göre frekans çalışma aralığı vardır. Bu bilgilere yabancı incelemelerde karşılaşılıyor. Çok güzel tablolar oluşturuyorlar:
Eki Görüntüle 1016117
Kaynak:
Durum normal o zaman 4.3

Geri
Yukarı