i5 9600K işlemciye hava soğutma takılır mı?

Grizu

Centipat
i5 9600K işlemci aldım ancak su soğutması için param kalmadı. Şimdi elimde 140 TL gibi bir rakam mevcut. Eğer hava soğutması alırsam ne önerebilirsiniz ve sonucları ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana sıvı soğutmanın yüzüne bakmamana neden olacak bir fan markası önereyim. Üst düzey profesyoneller kullanıyor. Ses kayıt stüdyolarında bu markanın "dark rock" modelinden genelde şaşılmaz:

Sana sıvı soğutmanın yüzüne bakmamana neden olacak bir fan markası önereyim. Üst düzey profesyoneller kullanıyor. Ses kayıt stüdyolarında bu markanın "dark rock" modelinden genelde şaşılmaz:

Peki randıman sağlar mı yani oyun için

Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim kule tipi bir fanla işimi hallettim. Ayrıca bu fanın başka bileşenlerin soğutmasınada fayda sağladığını öğrendim herkese teşekkürler

Elbette takılır, hazır sıvı soğutmaları sevmiyorum bir türlü ısınamadım, kasa uygunsa ve görsel olarak sevmiyor değilseniz high-end hava soğutma olarak şunları öneririm.
Akasa Venom Medusa
Dark Rock 4 Pro
Noctua NH-D14
Bunlar bilindik krallar ve sıfırları pahalı olsada daha birkaç gün önce NH-D14'ün 300e, Medusa'nın 350'e satıldığını gördüm. Blok kalitesi olarak çok iyidirler ve ömürlüktürler, en fazla fan bozulur (zor da olsa) bunu da 2 tane Arctic P12 alıp direk devam edebilirsiniz.. Custom sıvı soğutma dışında şahsi olarak asla sıvı soğutma kullanmayı düşünmüyorum..

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı