i5-9600K sistem sürekli açılıp kapanıyor

N LAUDA

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi günler. Bilgisayarımda olmaması gereken bir FPS düşüşü olduğu için servise götürmüştüm. Bu FPS düşüşünün öncesinde anlık 4 kere üst üste saniyelik elektrik gidip gelmişti, sonra fanlar 2 saniye çalışıp kapanıyordu. Statik elektriklenme diye okudum ve çözdüm. PC açıldı, sonrasında FPS düşüşü yaşadım. Serviste format atıldı ve bu sorun düzeldi. Tüm güncel sürücüleri yükledim, BIOS günceldi ama servisten 3 gün sonra mavi ekran verdi ve PC otomatik onarım yapamadı ekranı geldi, sonrasında sistem geri yükleme yaptım, 5 saatlik bir geri tarihe attı, sonra PC açıldı, 1 saat sonra bir daha mavi ekran verdi. Windows güncellemesini baktım, mavi ekran verdiği tarihten önce bir Intel sürücü güncellemesi olmuş. Bunlara bakarken bir daha mavi ekran verdi ve hata kodları hep farklı. Sonrasında hiç açılmadı, direkt mavi ekran sayfasına geldi. Birkaç defa daha açmaya çalıştım, hep mavi ekran sayfasına yönlendirdi sorun gider vs. olan sayfa. Sonra uyudum, sabah açmaya çalıştığımda yine fanlar 2 saniye çalışıp kapanmaya başladı. Saniyelik PC kapanıp açılıyor sıkıldım gerçekten. 2 aylık sistem.

• RTX 2060.
  • Intel i5 9600K.
  • MSI B365 PRO VH.
PC çalışırken ısınma problemi yoktu. 5 fan ve sıvı soğutma var PC'de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sorun çözülmediyse minidump dosyalarını paylaşır mısınız?

Sistemi servise verdim aldığım firmaya kontrol edilecek. RAM sorunu diye şüphe ettik ama yine de tüm parçalar incelenecek. Teşekkürler.

Bu fotoğrafları çekmiştim bir de bir şey belirtmek istiyorum sanırım kasada tam hatırlamasam da HDD'ye takılan bir kablo takılı değildi emin değilim bu konuda ama aygıt yöneticisinde HDD gözüküyor du bilgisayarımda gözükmüyor du bende netten bulup bir şekilde gözüktürmüştüm o HDD'nin içine bir şey yükleyince bu hata olmuş olabilir mi kablolar tam takılmadan HDD gözükebilir mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20210307_031728.jpg
    IMG_20210307_031728.jpg
    158,1 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20210307_022149.jpg
    IMG_20210307_022149.jpg
    145,9 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20210307_001904.jpg
    IMG_20210307_001904.jpg
    148,2 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Yeni konular