GTX 1060 Sistem Sürekli Açılıp Kapanıyor

xHvec

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar,

Bugün yeni işlemci, anakart ve RAM aldım. Uygun şekilde montajını yapmama rağmen güç tuşuna bastıktan sonra fanlar ve anakart çalıştıktan 1-2 saniye sonra kapanıp tekrar açılıyor ve döngü gibi devam ediyor. Sistem bilgileri aşağıdaki gibidir;

• i5 10400F
  • MSI B460 Tomahawk 1200 Soket 2933 MHz anakart
  • Adata CL 16 DDR4 3000 MHz RAM
  • MSI GTX1060 3GB Armor
  • Xigmatek Tauro 500W 80 Plus Bronze güç kaynağı

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun büyük ihtimalle anakarta bağlı olan CPU ve 24pin güç kablolarında. İyice oturduğundan emin ol. Büyük ihtimalle açılacaktır.

Merhabalar,

Cevabınız için teşekkür ederim ancak kontrol etmeme rağmen sorun devam etmektedir. Bir onceki sistemimde hiçbir sorun olmadan kullanabiliyordum.

Merhabalar,

Cevabınız için teşekkür ederim ancak kontrol etmeme rağmen sorun devam etmektedir. Bir onceki sistemimde hiçbir sorun olmadan kullanabiliyordum.

Güç kaynağınızı değiştirip deneyin. Aynı sorun bende de vardı ve sorun kablolamadaydı. Uzay montaj kurup test eder misiniz?

Güç kaynağınızı değiştirip deneyin. Aynı sorun bende de vardı ve sorun kablolamadaydı. Uzay montaj kurup test eder.

Diğer sistemimi sorunsuz olarak kullanabiliyorum güç kaynağı ile. Uzay montajı denedim ancak sorun devam ediyordu. RAM'leri komple çıkarttım herhangi bir ses veya uyarı olmadan yine devam ediyordu. BIOS güncellemesi ile alakalı sorun olabilir mi?

Diğer sistemimi sorunsuz olarak kullanabiliyorum güç kaynağı ile. Uzay montajı denedim ancak sorun devam ediyordu. RAM'leri komple çıkarttım herhangi bir ses veya uyarı olmadan yine devam ediyordu. BIOS güncellemesi ile alakalı sorun olabilir mi?

BIOS güncellemesi ile alakası yok hocam. Ekran kartını çıkartıp deneyin bakalım aynısı olacak mı? Ama görüntü gelmeyecek çünkü CPU nuzda dahili grafik birimi yok.

BIOS güncellemesi ile alakası yok hocam. Ekran kartını çıkartıp deneyin bakalım aynısı olacak mı? Ama görüntü gelmeyecek çünkü CPU nuzda dahili grafik birimi yok.

Ekran kartsız olarak da denedim ancak yine aynı sorun devam etmekte. Fanlar ve anakart ısığı çalışıyor ve 1 saniye sonra kapanıp tekrar döngü devam ediyor.

Geri
Yukarı