i5 9600K ve RTX 2070 Darboğaz yapar mı?

jhonnytears

Decapat
Yeni ekran kartı aldım. Oyunlarda düşük GPU kullanımı ile karşılaşıyorum ve aldığım FPS değerleri internette aynı sistemle test yapanlara göre daha düşük görünüyor. Call of Duty Warzone'da denedim resimdeki değerleri gösteriyor. LoL'de yine aynı sorunu yasıyorum CPU 50-60'larda çalışırken GPU 20'lerde bu normal mi? Bir diğer sorun ise Ultra değerlerde ve en düşük değerlerde aldığım FPS değerleri değişmiyor bazen en düşüğe aldığımda FPS'in azaldığı bile oluyor. Öneriniz nedir ne yapmam gerekiyor?

Sistemim;

İşlemci: i5-9600K (4.7GHz OC)
Anakart: ASUS Prime Z390P
Ekran Kartı: ASUS Dual RTX 2070
RAM: Corsair 2x8GB 3000MHz
Sıvı Soğutma: Corsair H45
PSU: Xigmatek 650W 80+

Dosya Ekleri

• 2c3ec750-f7c8-4fcd-a2b3-fb72148df312.jpg
    2c3ec750-f7c8-4fcd-a2b3-fb72148df312.jpg
    344,1 KB · Görüntüleme: 82
Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır darboğaz yapmaz.
Ayrıca oyun testini düşük sistem gereksinimi gerektiren oyunlarda değilde biraz daha yüksek sistem gerektiren oyunlarda denermisiniz? Örneğin pubg.
Peki sizce ultra ve low ayarlarda aynı fps olma olayı neden?
Hayır darboğaz yapmaz.
Ayrıca oyun testini düşük sistem gereksinimi gerektiren oyunlarda değilde biraz daha yüksek sistem gerektiren oyunlarda denermisiniz? Örneğin pubg.
Yani şu an en yüksek sistem gerektiren oyun olarak warzone yüklü

Hocam işlemci ekran kartını besleyecek güçte. Değerler normal değil. Sürücüler güncel mi?
Burada anlatım var yardımcı olur.

Peki sizce ultra ve low ayarlarda aynı fps olma olayı neden?
Şimdi en düşük ayar ve en yüksek ayarı LOL gibi bir oyunda denediyseniz fps farkı pek olmaz. Şimdi sen en yüksek ayarlarda 150fps alıyorsan ekran kartı bu kadar FPS yeterli daha artmaya gerek yok der. Yani en yüksek ayarlarda ekran kartı 150fpse sabitler gibi gibi. Sayıları atıyorum. En düşük ayarlardada verebildiği en yüksek değeri verir. Daha yüksek sistem gerektiren oyunlarda ayarları değiştirirseniz bunu fark edersiniz. FPS büyük farklarla değişecektir. 1080P'de deniyorsanız bunları birde 2K'da deneyin.

Yeni ekran kartı aldım. Oyunlarda düşük GPU kullanımı ile karşılaşıyorum ve aldığım FPS değerleri internette aynı sistemle test yapanlara göre daha düşük görünüyor. Call of Duty Warzone'da denedim resimdeki değerleri gösteriyor. LoL'de yine aynı sorunu yasıyorum CPU 50-60'larda çalışırken GPU 20'lerde bu normal mi? Bir diğer sorun ise Ultra değerlerde ve en düşük değerlerde aldığım FPS değerleri değişmiyor bazen en düşüğe aldığımda FPS'in azaldığı bile oluyor. Öneriniz nedir ne yapmam gerekiyor?

Sistemim;

İşlemci: i5-9600K (4.7GHz OC)
Anakart: ASUS Prime Z390P
Ekran Kartı: ASUS Dual RTX 2070
RAM: Corsair 2x8GB 3000MHz
Sıvı Soğutma: Corsair H45
PSU: Xigmatek 650W 80+
Hayır sanmıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı