i5 9600K ve RX 570 sistem

mars0009

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Bilgisayarımın özellikleri şu şekilde;
  • i5 9600K
  • RX 570
  • H310M PRO VDH
  • 8 GB 2400MHz RAM
  • 1TB HDD + 120 GB SSD
Bu sistemi toplarken pek şey bilmiyordum. İşlemci ve anakartı satıp i5'e geçince böyle bir sistem oldu. Sizce ne yapayım? AMD'ye tekrar geçmek istemiyor değilim ne yapayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistemi toplarken pek şey bilmiyordum. İşlemci ve anakartı satıp i5'e geçince böyle bir sistem oldu. Sizce ne yapayım?
Sistemin nesi var? Ne yapmak istiyorsunuz?

16 GB ram yapıp ekran kartı yükseltebilirsin islemcin güzel.AMD geç derdim kesinlikle ama 2400 ram hızın olduğu için Ryzen 3000 serisinden maksimum verim alamazsın (3200 gerekiyor diye biliyorum önerilen).Yani işlemci konusunda gelistirme yapmana gerek yok bence.

Son düzenleme:
16 GB ram yapıp ekran kartı yükseltebilirsin islemcin güzel.AMD geç derdim kesinlikle ama 2400 ram hızın olduğu için Ryzen 3000 serisinden maksimum verim alamazsın (3200 gerekiyor diye biliyorum önerilen)
Ayrıca kasam Dark kalitesiz bir marka yeni bir kasaya geçeyim diyorum ve sizce anakart aynı kalmalımı?

Ayrıca kasam Dark kalitesiz bir marka yeni bir kasaya geçeyim diyorum ve sizce anakart aynı kalmalımı?

Genelde topladığım/baktıgım sistemler hep AMD islemcili olduğu için o anakartın kalitesini bilmiyorum :D Anakarttan anlayan arkadaslar söylebilir.Kalitesiz markaları cıkarmak istiyorsan kasa yerine PSU'dan basla bence.PSU sağlamsa ben olsam degistirirdim.İslemcinin sogutucusu var mı ? (Intelde stock sogutucu koyuluyor mu bilmiyorum stock varsa degistirmeni öneririm)

Ultra takıntınız yoksa masraf yapmanıza gerek yok. Aynı bellekten bir 8 GB daha ekleyin ve sistemi kullanmaya devam edin. Orta/Yüksek ayarlarda bütün oyunları rahat rahat oynarsınız. Bellekleri değiştirirseniz, anakartı, ektan kartını, kasayı, güç kaynağını değiştirirseniz zaten yeni baştan bir sistem toplamış oluyorsunuz :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı