i5 9600KF delid nasıl yapılmalı?

melih.besir

Femtopat
Daha fazla  
İşlemcimi delid yapmak istiyordum ancak isi dagitici kapak bölümü cekirdek yuzeyinden ayrilmiyor. Daha once Technopat'in yayinladigi videodaki gibi jilet ile kapagi tutan macunu kestim. Tum koselerden %100 kestigime eminim ama kapak kendini hiç salmadi. Coffe Lake serisi 9600k da delid yapanlar var. Butun seride benim bildigim macun kullanilmis arada ancak bendeki 9600kf in ayrilamama sebebini ben lehim kullanildigini dusunerek daha fazla zorlamadim. Bu seride lehimli olan islemciler var mi? Bilgisi olan yardimci olursa sevinirim. Kapak koselerden kendini birakti ama merkez noktasi tutuyor diye yerinden cikmadi. Macun o kadar iyi tutamaz diye dusunuyorum. Dusunceleriniz nedir?

9. nesil bir işlemciye neden delid yapma gereği duydun ki? Orta kısımda lehimli bir sabitleme yapıldığını sanmıyorum. Termal macun diyip geçme, bazen işlemciyi soğutucudan
9.nesil islemcim var ondan dolayi 😂 islemciyi olabildigince overclock yaparak hizlandirmayi planliyorum. Sivi sogutucum var ama isinin transfer surecinde bir sorun oldugunu dusunuyorum. Cekirdek isilari ani degisiklik gosterdigi icin macunu delid ile degistirmek istedim. Kapagin silikon yapistiricisini komple kestim. Buna eminim her koseyi 4-5 defa dondum. Bicak ile kanirttim. Sac kurutucu ile isitip kanirttim ama hic salmadi kendisini. Cpu nun alt devre kismi esnedi baya ama kapak hic salmadi kendisini. Lehim olmasa boyle sıkı tutamaz gibi geldi bana. Zorlayip islemciyi cop etmek istemedim. Normalde bu seride lehim yok diye biliyorum. 9600k lari delid yaptilar videolarda rahat aciliyor ama 9600kf te boyle bir seye denk gelmis olabilme ihtimalim nedir acaba

9900k olan lehimli islemciler var sanirim bazi modelleri lehim ile yapmis. K olmayanlar kesin macundur o donem icin ama 9600k lar macunlu diye biliyordum sanirim karisik uretilmisler.

Son düzenleme:
İşlemcimi delid yapmak istiyordum ancak isi dagitici kapak bölümü cekirdek yuzeyinden ayrilmiyor. Daha once Technopat'in yayinladigi videodaki gibi jilet ile kapagi tutan macunu kestim. Tum koselerden %100 kestigime eminim ama kapak kendini hiç salmadi. Coffe Lake serisi 9600k da delid yapanlar var. Butun seride benim bildigim macun kullanilmis arada ancak bendeki 9600kf in ayrilamama sebebini ben lehim kullanildigini dusunerek daha fazla zorlamadim. Bu seride lehimli olan islemciler var mi? Bilgisi olan yardimci olursa sevinirim. Kapak koselerden kendini birakti ama merkez noktasi tutuyor diye yerinden cikmadi. Macun o kadar iyi tutamaz diye dusunuyorum. Dusunceleriniz nedir?

İnternetten özellikle AliExpress'ten delid Tools alabilirsin bir aparatla çok rahat açılıyor tam sökülmemiş olabilir silikon biraz daha sağlam diye biliyorum silikonlar Intel Core i5-9600KF gibi serilerde.

İnternetten özellikle AliExpress'ten delid Tools alabilirsin bir aparatla çok rahat açılıyor tam sökülmemiş olabilir silikon biraz daha sağlam diye biliyorum silikonlar Intel Core i5-9600KF gibi serilerde.
Katılıyorum, 3D print olarak da çizimlerini araştırıp yazıcısı olan birine yaptırabilirsiniz.

Neden delid yapma gereği duydun derken 8. nesilden sonra delidsiz de gayet serin çalışır hale getirmişler işlemcileri, hali hazırda zahmete girmeden bir sınırlarını zorlasaydın aletin.
Hocam zaten 5.1 ghz e ciktim daha otesine gider mi hayali bendeki. 5.1 de daha serin calistirma dusuncesi bendeki :)

Katılıyorum, 3D print olarak da çizimlerini araştırıp yazıcısı olan birine yaptırabilirsiniz.
BUnu dusundum aslinda ama kapagin silikonunu jilet ile tamamen kestim. Kapak koselerden kendisini saldi. Orta kisim cok sert tutuyor. Termal macun olsa kendisini birakirdi diye dusunuyorum. Orta kisim cok sıkı kanirttim koselerden ama genede orta kismi ayrilmadi

Geri
Yukarı