i5 9600KF GTX 1660 Super Valorant'ta orta ayarlarda 200 FPS normal midir?

İşletim sistemi
Windows 10

akinc

Hectopat
Makaleler
6
Yer
Bursa
Merhabalar herkese. Sistemim alttaki sistem. CS:GO'da orta ayarlarda 300 FPS civarı alırken Valorant'ta orta ayarlarda 200 FPS Max alıyorum. Kimi zaman drop giriyor 130-140'a kimi zaman 80-90'lara birden düşüyor. Oyunu ilk yüklediğimde 250'nin altına inmiyordu. Sorun var mıdır, varsa nedir? Eski haline getirebilir miyim ya da ayarları değiştirirken yanlış bir şey yapmış olabilir miyim?

İşlemci: i5 9600KF
Anakart: MSI B365M PRO-VDH
RAM: HyperX Fury 1x16 GB DDR4 3000MHz
Ekran kartı: MSI GTX 1660 Super 6 GB DDR6 192 Bit
SSD: XPG 1 TB NVMe M.2 RGB SSD
Kasa: MSI Mag 100R ARGB - monitör: Samsung 24' 1ms 144Hz QLED Curved - mouse: SteelSeries Rival 600 - klavye: Philips SPK-8614 gökkuşağı Blue Switch - kulaklık: SteelSeries Arctis 3

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam 'deki gibi eksik bir oyunun dosyalarını doğrulama Valorant 'ta da var mı? Varsa dene şansını. Üstelik i5 9600KF model işlemciye B serisi anakart takmanız yanlış bir şeydir. K serisi işlemciler OverClock yapılmak için üretilmiştir. Keşke Z serisi bir anakart tercih etseymişsiniz.

Valorant'ta öyle bir özellik olduğunu sanmıyorum. Ve i5 9600KF model işlemciye B serisi anakart takmam neden yanlış oluyor onu anlayamadım? Ben fps'im normal mi diye sormuşum ancak siz taktığım anakart ile ilgili yazmışsınız. Bu forumda yüzlerce kişi i5 9600KF işlemciyle beraber H serisi yada B serisi anakartlar kullanıyor. İleride yapacağım upgradeleri düşündüğüm için bir anakarta işlemci parası vermeyi istemedim ve bunun da gayet mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Valorant'ta öyle bir özellik olduğunu sanmıyorum. Ve i5 9600KF model işlemciye B serisi anakart takmam neden yanlış oluyor onu anlayamadım? Ben fps'im normal mi diye sormuşum ancak siz taktığım anakart ile ilgili yazmışsınız. Bu forumda yüzlerce kişi i5 9600KF işlemciyle beraber H serisi yada B serisi anakartlar kullanıyor. İleride yapacağım upgradeleri düşündüğüm için bir anakarta işlemci parası vermeyi istemedim ve bunun da gayet mantıklı olduğunu düşünüyorum.
Ben B360 anakartta 9600K kullanıyorum RTX 2070 ile. Overclock yapmayı düşünmediğim için bu şekilde seçtim. İleride oyunlar için çekirdek yetmezse overclock çekirdek ihtiyacını kapatmaz.

Ben de düşünmüyorum overclock o yüzden hem fiyatı uygun hem de m2 olduğu için b serisi tercih ettim. FPS ile ilgili bir yorumunuz var mı? Belirtmeyi unutmuşum, grafikleri her şeyi fulleyince de 150fps oluyor. Orta ayarlarda da 170 fps oluyor ilginç bir durum 🤨

Oynadığım oyunlar BF5, R6 Siege, COD ve az da olsa Pubg.
Diğer oyunlar konusunda birşey diyemem.
Emin olduğum şey o işlemci asla darboğaz yapmaz kullandığın ekran kartına.

Yeni konular

Geri
Yukarı