i5 9600KF Hackintosh uyumu

m3t0

Hectopat
Daha fazla  
Benim işlemcimde dahili grafik kartı yok. Intel i5 9600KF ile GTX1660 Super kullanıyorum. Ancak Hackintosh yapmak çok istiyorum. Şu an VMware ile sanal Mac kullanıyorum ancak bu şekilde kullanınca 128MB grafik belleği kullanıyor ve 1080P video bile zor izleniyor. Harici grafik kartı ile yapmak mümkün müdür?

Benim işlemcimde dahili grafik kartı yok. Intel i5 9600KF ile GTX1660 Super kullanıyorum. Ancak Hackintosh yapmak çok istiyorum. Şu an VMware ile sanal Mac kullanıyorum ancak bu şekilde kullanınca 128MB grafik belleği kullanıyor ve 1080P video bile zor izleniyor. Harici grafik kartı ile yapmak mümkün müdür?
İşlemci uyumlu da harici grafik kartı olarak güncel sürümler için AMD bir kart takman gerekiyor.

İşlemci uyumlu da harici grafik kartı olarak güncel sürümler için AMD bir kart takman gerekiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam burada yapılan yöntem nasıl işliyor ve benim ekran kartım bunun için uygun mudur?

Peki VMware ile kullanırken grafik belleğini artırma yolu var mı? Çünkü VMware çok kolay ve kullanışlı ancak çok az grafik belleği sunuyor ve hiç verim alamıyorum.
Gerçekten çok yapmak istiyorsan elindeki kartı satıp RX 5500XT falan alabilirsin. Bu Hackintosh işi senin için çok önemli değilse bence sistemde bir değişiklik yapma ve 128MB hafızayla kullanacağına hiç kullanma 😀

Gerçekten çok yapmak istiyorsan elindeki kartı satıp RX 5500XT falan alabilirsin. Bu Hackintosh işi senin için çok önemli değilse bence sistemde bir değişiklik yapma ve 128MB hafızayla kullanacağına hiç kullanma 😀A

Aslında masaüstü bilgisayarımı satıp iMac veya MacBook Pro alma yoluna çıkmıştım ancak çok saçma geldi çünkü oyun oynayan birisiyim ve ekran kartı çok önemli. Bilgisayarımı satıp MacBook almadığım için Hackintosh yollarına başvurdum. Aslında Sahibinden'de ucuza AMD kart satıyorlar. 500-600 lira bandına HD Graphics'ten daha yüksek performans veren kartlar var. Öyle bir şey alırsam çalıştırabilecek miyim o önemli işte :D

Aslında masaüstü bilgisayarımı satıp iMac veya MacBook Pro alma yoluna çıkmıştım ancak çok saçma geldi çünkü oyun oynayan birisiyim ve ekran kartı çok önemli. Bilgisayarımı satıp MacBook almadığım için Hackintosh yollarına başvurdum. Aslında Sahibinden'de ucuza AMD kart satıyorlar. 500-600 lira bandına HD Graphics'ten daha yüksek performans veren kartlar var. Öyle bir şey alırsam çalıştırabilecek miyim o önemli işte :D
580 liraya sıfır RX 550 bile alınabiliyor. Uyumluluk konusunda ise emin değilim ama AMD kartların çoğu uyumlu diye biliyorum.

Geri
Yukarı