i5 9600KF overclock yapma

4.6 da kulanıyordum sistemi, gigabyte kendisi bios üzerinden 4.6 ya çekiyordu, hiç bir sıkınıt yaşamadım kullanırken yanlız 4.6 üstüne nasıl çıkıcam bu anakart ile henüz onu keşfedemedim :)

4.8 e çektim 1.3 volt ile ama sıcak değerleri yüksek gibi 100 dereceye ramak kaldı bunun sebebi voltaj mı fazla yoksa voltajmı az

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    456,1 KB · Görüntüleme: 34
sıçaklığın aşırı artmasının sebebi voltajın az mı olması mesala 1.300 ile 4.8 stabil çalışıyor ama 100 dereceye yaklaşıyor

Sıçaklığın aşırı artmasının sebebi voltajın az mı olması mesala 1.300 ile 4.8 stabil çalışıyor ama 100 dereceye yaklaşıyor.

Voltaj yüksekliğinden ötürü ısınıyor :) daha zorlamayın derim.

1. Prime95 ile 30dk small FFTs testi yapın, sıcaklık 85'i geçmesin.
  2. OCCT ile 30dk test yapın sıcaklık 80'i geçmesin.
  3. AIDA64 ile 30dk test yapın sıcaklık 80'i geçmesin.
Bu testleri sırasıyla kesinlikle aksatmadan yapınız eğer ki sorunsuz şekilde testi geçtiyseniz sorun yoktur.

şuan 4.6 gigabyte kendi otomatik o.c modunu aktif ettim stabil çalışıyor 60 dereceyide geçmiyor testlerde
Bazı arkadaşlar içinde belki işe yarar
bayadır uğraşıyorum konuyuda baya önce açtım bir ara saldım teknik bilgim yetmediği için
şuan 4.8 de 1.255v da çalıtşırdım 1-2 gün stabil rahat bir şekilde kullandım
şuan 4.9 a 1.335v da çıktım ve kararlı bir şekilde çalıştı en yüksek sıcaklık değerlerini 90 derece gördüm prime95 en yüksek 90 dereceyi gördüm normal kullanımda sistem boşta iken 27 ile 35 derece arası gidip geldi 5.0ghz zorlamam çünkü 1.4v üstüne çıkıyorum ve halen voltage istiyor bu sebepten dolayı bu değerlerde bıraktım

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    1,2 MB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı