i5 9600KF sistem

Obirmamut

Hectopat
Intel Core i5 9600KF Soket 1151 - 9. Nesil 3.7GHz 9MB Önbellek 14nm İşlemci 1500 TL civarı
MSI H270-A PRO Intel H270 Socket 1151 DDR4 2400MHz USB3.1 Anakart 600 TL civarı
CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Siyah DDR4 3200Mhz CL16 Dual Kit Ram 600 TL civarı

Şu an i3 3220 3,3GHz işlemci, 1050 Ti ekran kartını kullanıyorum, PSU 400W. Yukarıda belirttiğim anakart, işlemci ve RAM'ları almayı düşünüyorum, bu seçimler sizce mantıklı mı ve uyum problemi var mı?

(PC toplama konusunda yeterli bilgiye sahip değilim, AMD sistemleri çok araştırdım fiyatları daha uygun ama forumlarda ısınma vb problemeri çok gördüğümden vazgeçtim )

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD için ısınma vs. öyle bir şey yok. Her işlemci enerji tüketir ve belli bir ısı açığa çıkar. Düzgün soğutunca 300W işlemci de soğur, düzgün soğutamayınca 50W işlemci de yanar.

Gelelim 9600KF sisteme. Bu işlemciyi H270'e takmak bence hakaret etmektir (zaten sanırım takılmıyor). 1000TL altına Z390 anakartlar mevcut. Eğer Intel dizmek istiyorsanız Z390 almanızı öneririm.

Bunun dışında size şiddetli önerim;

Teşekkür ederim yorumunuz için
her gün forum okumaktan bıkmış durumdayım, artık bir nihayete ulaştırmaya çalışıyorum.
uzun uzun okumalar sonucunda amd sistem almaya karar verdim. Tekrardan amd almayı düşünmemdeki ana sebep 3. nesil işlemciler hakkında iyi yorumlar okumam
anakart: msı 450 tomahwk max am4
işlemci: ryzen 5 3600 am4
ram: corsair 16 (2x8) ddr4 3200

yalnız kafama takılan sorular var, o yüzden yorumlarınıza tavsiyelerinize ihtiyacım olacak

1. Sistemi vatandan alıp montajı da onlara yaptırmayı düşünüyorum. Onlara yaptırmalı mıyım ? yoksa diğer sitelerden parçaları temin edip(bazı sitelerde parçalar daha ucuz) kendim mi kurmalıyım. pc montajı ve kurulumu ya da bios ayarları gibi konularda neredeyse hiç bilgim yok. O yüzden tak çalıştır tarzı parça almaya çalışıyorum

2. Güç kaynağım 400 w ekran kartım da 1050ti. güç kaynağım bu sisteme yeterli midir?

3. Bütçemi biraz zorladığı için aynı performansı alabileceğim daha uyguna anakart tavsiyeniz var mı, 600-650 tl civarında, yoksa bütçeni zorla tomhawk maxı mı al dersiniz ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı