i5 ile i7 Arasındaki Farklar

Sistem bileşenleri seçtim kardeşim, geriye alması kaldı. 3 bilemedin 5 ay sonra alıcam. Eyvallah...

Bütçeni söylersen PC toplayabiliriz.

- - - Güncellendi - - -

O kadar konu açtım, sordum, sizlere danıştım hiçbiri mi aklında kalmadı? Ekran kartını Asus GTX680 DCUII TOP alacağım. Bu ekran kartının yanında İ5 iş görür mü dedim. YAMYAM cevabı verdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tartışmanıza gerek yok. Arkadaşımız i5 alacak tamam. Bizim bilgisayarımız değil. Karışamayız.

HyperThreading maalesef gerçekte inanılmaz derecede az bir performans sunuyor. HT için i7 alınmaz...

HyperThreading maalesef gerçekte inanılmaz derecede az bir performans sunuyor. HT için i7 alınmaz...
64 bitlik işletim sistemlerinde HT bahsettiğiniz gibi performans vermez. Çekirdek mimarisi gereği sadece çekirdek olarak 64 bitlik satır işlenir. Ama 32 bitlik işletim sistemlerinde ciddi benchmark farklılıkları görülmüştür. Bizzat kendi testlerimde edindiğim sonuçlardır.
Anakartların özelliği ve RAM durumu HT olayını ciddi şekilde etkilemektedir. RAM'ların tüm kanallarını kullanabilmek te gereklidir.

İ5 almaya karar kıldım. PC kurduna da gelince biraz haddini aştı ama konu kapandı. Kusura bakmayın. Alma aşamasına geldiğimde son olarak sizlere danışacağım arkadaşlar.

Tartışmanıza gerek yok. Arkadaşımız i5 alacak tamam. Bizim bilgisayarımız değil. Karışamayız.

Tamam sıkıntı yok. Bilgisayarı almadan önce bize mutlaka danış. Bir de alıntı bir soruya cevabını üste değil de alta yazarsan iyi olur

İ5 almaya karar kıldım. Alma aşamasına geldiğimde son olarak sizlere danışacağım arkadaşlar.

Burada önemli olan, iki ya da daha fazla işlemcinin teknik kıyaslamasıdır. Bu kıyaslama sonucunda, bütçe ve isteğe göre kullanıcı kendi tercihini yapacaktır. Bizler forum yamyamları tartışarak bilgilerimizi ortaya koyar ve bilgilerimiz dahilinde kıyaslama yaparak ortaya sunarız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…