i5 işlemci GT 730 sistemde Roblox FPS nasıl arttırılır?

Flrx

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben ağırlıklı olarak Roblox oynuyorum. Roblox işlemci ağırlıklı bir oyun doğal olarak işlemci performansını arttırıp FPS kazanmak istiyorum. PC özelliklerim GT 730, i5 işlemci, 8 GB RAM ( sürücüler güncel )

NVIDIA ayarıyla veya farklı bir şekilde arttırmak istiyorum. Bilgi verirseniz sevinirim biliyorum PC çok iyi değil ama Roblox gibi bir oyunda bu kadar düşük FPS yaşamak istemiyorum iyi günler.

Merhaba, ben ağırlıklı olarak Roblox oynuyorum. Roblox işlemci ağırlıklı bir oyun doğal olarak işlemci performansını arttırıp FPS kazanmak istiyorum. PC özelliklerim GT 730, i5 işlemci, 8 GB RAM ( sürücüler güncel )

NVIDIA ayarıyla veya farklı bir şekilde arttırmak istiyorum. Bilgi verirseniz sevinirim biliyorum PC çok iyi değil ama Roblox gibi bir oyunda bu kadar düşük FPS yaşamak istemiyorum iyi günler.

FPS arttırmak istiyorsan kasayı değiştirmen lazım.

GT 730 güçsüz bir kart fazla FPS istiyorsan kartı değiştirmen gerek RX 570 2.elde 1300-2000 arası güzel kartlar var ve hangi i5 işlemci.

GT 730 güçsüz bir kart fazla FPS istiyorsan kartı değiştirmen gerek RX 570 2.elde 1300-2000 arası güzel kartlar var ve hangi i5 işlemci.

Evet güçsüz fakat tek Roblox oynuyorum onun için yeterli olmalı işlemci yükü arttıramaz mıyım? Şu anlık parça değiştiremiyorum üniversite başlayınca anca değiştirebilirim yeni girdim
1688567002259.png

O nasıl cevap hocam, evi değiştirse anca 1-2 FPS artar(!)
Hocam Roblox'un ayarlarından grafikleri düşürebilirsiniz.
Düşük zaten

1. Roblox bir oyun degil. Roblox bir platform.
2. Roblox artik Ekran karti agirlikli bir suru oyun iceriyor.

Burada yapabileceginiz bir sey yok. Bendede i5 4. nesil, 8GB RAM ve GT720 vardi. Grafikleri azaltmak tek care. Az once bahsettigim bilgisayarda bazi oyunlarda en dusukte bile oynatmiyordu.

1. Roblox bir oyun degil. Roblox bir platform.
2. Roblox artik ekran karti agirlikli bir suru oyun iceriyor.

Burada yapabileceginiz bir şey yok. Bende de i5 4. nesil, 8 GB RAM ve GT720 vardi. Grafikleri azaltmak tek care. Az once bahsettigim bilgisayarda bazi oyunlarda en dusukte bile oynatmiyordu.

NVIDIA Profile Inspector ile birkaç ayar yaptım FPS yükselttim gene de sağ ol

Yeni konular

Geri
Yukarı