i5 işlemcili sistem kasma yapıyor

Gojou Satoru

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Arkadaşımın bilgisayarı 1 ay boyunca çalıştırılmamış. Sadece bilgisayarın içini temizlemisler. Dün bana mesaj attı ve bilgisayarında kasma yaşadığını söyledi. İlk olarak ondan işlemci ve disk kullanımlarına bakmasını istedim. İşlemci %20, disk ise %2-4 arasında gidip geliyordu. Kasayı temizlerken işlemci fanini çıkarttıklarını öğrendiğimde fanı çıkartıp bu sefer dikkatli bir şekilde yeniden takmasını söyledim. Fakat yine bir sonuç elde edemedik. Siz neler önerirsiniz. Bilgisayarı 2. el. Intel'in i5 bir işlemci modelini kullanıyor. Ekran kartı ise (emin olmamak ile birlikte) GT 730 diye hatırlıyorum. 1 ay önce hiçbir sorun olmadığını söyledi.

Eli ayağı mı alışıyor PC'nin ne alaka?
Çok güldüm :D. Lütfen bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayın. Bilgisayara çeşitli güncellemeler gelmiş olabilir veya bilgisayar tam kendine gelmemiş olabilir. Siz 1 ay boyunca uyusanız ve 1. Ayın sonunda uyansanız tam performans sergileyebilir misiniz?

Artı -1 Eksi
O zaman normal termal macun alıp sürsünler. Sıcaklık düşer.

Hocam, sorun büyük ihtimalle termal macundan dolayı. Evlerine gittim ve işlemci sıcaklığı 100 derecelerde seyrediyordu. Sizin ve diğer arkadaşların yardımı için teşekkür ederim. İyi forumlar.

Hocam, sorun büyük ihtimalle termal macundan dolayı. Evlerine gittim ve işlemci sıcaklığı 100 derecelerde seyrediyordu. Sizin ve diğer arkadaşların yardımı için teşekkür ederim. İyi forumlar.
Termal macundan dolayı.
Hocam çözülürse çözüm olarak işaretler misiniz?

Çok güldüm :D. Lütfen bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayın. Bilgisayara çeşitli güncellemeler gelmiş olabilir veya bilgisayar tam kendine gelmemiş olabilir. Siz 1 ay boyunca uyusanız ve 1. ayın sonunda uyansanız tam performans sergileyebilir misiniz?

insanla bilgisayarı nasıl bir tuttunuz hocam 😂😂😂

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı