i5 işlemciye uyumlu ekran kartı önerisi

Hocam sisteminiz sanırsam eski, sistemi upgrade etmek çok pahalıya patlayabilir. Bazı parçaları ikinci el bazı parçaları sıfır olarak toplarsanız 3000 e garanti veremem ama 4000 civarına sizi sevindirecek bir sistem toplarsınız.

Bir anlık hevesle, annemi 3000TL bütçeyle bir ekran kartı istediğime ikna etmeyi başardım😅 ve biraz araştırmak için internete koyuldum. Biraz bakındıktan sonra "diğer parçalarla uyumlu olmalı" gibisinden cümlelerle karşılaştım. Biraz onu da araştırmak istedim -bu sayfadaki yazıların da bir kısmına baktım- fakat hiçbir şey anlamadım, ve kendi işlemcim için hangi ekran kartının uyumlu olacağına dair hiiiççbir fikrim yok :/ bu siteye kayıt oldum ve sizlerden yardım almak istedim, şimdiden teşekkürler.
Bütçe: 3000TL.

Eki Görüntüle 666721

Ekran kartım: AMD Radeon R7 200 series.

Baktığım yazılarda da kasa içi fotoğraf isteyenler olmuş, eğer lazımsa onu da atabilirim.
100TL bandına X3440 al. 200TL bandına onu soğutacak sağlam bir soğutucu al. Elindeki PSU kötü ise 300TL bandına da iyi bir PSU al. Ekran kartı olarak ise ya 1200TL bandına RX 570 al ya da 1500TL bandına GTX 1650S alın. Sadece ekran kartı ile o iş olmaz. Bu parçaları alın. Hem bütçenizin altında hem de sistem gayet iyi olur 😀

Geri
Yukarı