i5 mi? Ryzen mi?

cheliq

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler sistem toplamayı düşünüyorum bu hafta ama hangi işlemciyi seçsem karar veremedim. Fiyatlar neredeyse aynı siz hangisini seçerdiniz? Parçalar hakkındaki görüşlerinizi de belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel alacaksan tercih etmen gereken işlemciler Coffee Lake modelleridir. Bu ikisi arasından önerim Ryzen olur.
Benim de. Yalnız kesin olarak Ryzen almak zorunda değilsin. Bize göre bu mantıklı. Bizim önerimiz yani. Almak zorunda değilsin.

Ben Ryzen 5 1500X tercih ettim memnunum, kullanıyorum. Bende de GTX 1060 6GB var, tavsiye ederim Ryzen'ı.

7. nesil İntelin bir geleceği yok. Bu işlerden anlayan ve mantık sahibi(Fanboy olmayanlar) herkes Ryzen al diyecektir. Bunu İntel'e düşman AMD çok sevdiğimiz için değil. İntel 8. nesilin uygun anakartları olmadığı için. Bundan 1 ay sonrada ucuz H ve B serisi İntel 8. nesil anakartlar çıktığında İntel önereceğiz.

Hocam bu gidişle H ve B serileri çıkana kadar Ryzen 2 çıkacak, yine öneremeyeceğiz.

Benim de. Yalnız kesin olarak Ryzen almak zorunda değilsin. Bize göre bu mantıklı. Bizim önerimiz yani. Almak zorunda değilsin.
Hocam geçen günkü cezadan dolayı böyle dediniz galiba. İlginç olaylar.

Bu ikisi arasında geleceğe yönelik olarak sana daha çok fayda edecek olan işlemci Ryzen'dir. Oyunlar yavaş yavaş multi-core kullanmaya başladı ve çoklu çekirdek daha fazla önem arz etmeye başlıyor.

Intel sistemde KabyLake yerine Coffee Lake tercih edilmeli. i3 8100 + Z370 kullanılabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…