i5 mi? Ryzen mi?

cheliq

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler sistem toplamayı düşünüyorum bu hafta ama hangi işlemciyi seçsem karar veremedim. Fiyatlar neredeyse aynı siz hangisini seçerdiniz? Parçalar hakkındaki görüşlerinizi de belirtirseniz sevinirim.

sistem.jpeg

sistem1.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel alacaksan tercih etmen gereken işlemciler Coffee Lake modelleridir. Bu ikisi arasından önerim Ryzen olur.
Benim de. Yalnız kesin olarak Ryzen almak zorunda değilsin. Bize göre bu mantıklı. Bizim önerimiz yani. Almak zorunda değilsin.

7. nesil İntelin bir geleceği yok. Bu işlerden anlayan ve mantık sahibi(Fanboy olmayanlar) herkes Ryzen al diyecektir. Bunu İntel'e düşman AMD çok sevdiğimiz için değil. İntel 8. nesilin uygun anakartları olmadığı için. Bundan 1 ay sonrada ucuz H ve B serisi İntel 8. nesil anakartlar çıktığında İntel önereceğiz.

7. nesil İntelin bir geleceği yok. Bu işlerden anlayan ve mantık sahibi(Fanboy olmayanlar) herkes Ryzen al diyecektir. Bunu İntel'e düşman AMD çok sevdiğimiz için değil. İntel 8. nesilin uygun anakartları olmadığı için. Bundan 1 ay sonrada ucuz H ve B serisi İntel 8. nesil anakartlar çıktığında İntel önereceğiz.
Hocam bu gidişle H ve B serileri çıkana kadar Ryzen 2 çıkacak, yine öneremeyeceğiz. :)

Benim de. Yalnız kesin olarak Ryzen almak zorunda değilsin. Bize göre bu mantıklı. Bizim önerimiz yani. Almak zorunda değilsin.
Hocam geçen günkü cezadan dolayı böyle dediniz galiba. İlginç olaylar.

Bu ikisi arasında geleceğe yönelik olarak sana daha çok fayda edecek olan işlemci Ryzen'dir. Oyunlar yavaş yavaş multi-core kullanmaya başladı ve çoklu çekirdek daha fazla önem arz etmeye başlıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı