i5 sistem toplama

riddLedskuLL

Kilopat
Yer
Karşıyaka
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 12400F - ASUS TUF B660M-PLUS D4 - Corsair Vengeance SL Pro RGB 3600Mhz - Zotac RTX 3060 12GB Twin Edge OC - Kingston NV2 1TB - AOC C27G1
Meslek
Çalışmıyor
Öncelikle herkese merhabalar. Sitenizi işlemci ve anakart tavsiyesi ararken buldum ve açıkçası forum hoşuma gitti, ben de üye oldum. Tekrar merhaba herkese :)

Şimdi arkadaşlar benim eski sistem kısaca şöyle;

* Intel QuadCore Q9550 2.83Ghz
* 8GB DDR2 ram
* Gigabyte GA-P43-ES3G Anakart

Yukarıdaki eski sistemimi kardeşime vereceğimden kendime yeni parçalar sipariş ettim. Yeni sistem ile makine şu şekilde olacak, lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin. Tahmini olarak kaç yıl beni üzmez ?

* Intel i5 3570K 3.4Ghz 6mb cache 1600Mhz LGA1155 Ivy Bridge İşlemci
* Gigabyte Z68P-DS3 1155pin Anakart
* 2 x Kingston HyperX 4GB DDR3 1866Mhz CL9 ram
* Sapphire AMD HD7850 1gb ekran kartı
* Aerocool V-Pro 5 fanlı kasa
* Xigmatek NRP-851W PSU

Koyu harflerle yazılı olanlar zaten şu an sistemin içerisinde olan bileşenler. Lafı fazla uzatmayayım. Yorumlarınızı bekliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ramlar 1600 MHz tercih edilmeliydi. İşlemciye yatırım yapmışsınız sadece. Anakarttan da biraz kısmışsınız. Bu sistem de iyi oyun oynamak istiyorsanız ekran kartına yatırım yapmalısınız. Bütçeniz ne kadar?

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanmak dileğiyle. Sistem hakkında yorumum pek olmamış gibi zira size aynı fiyattan daha uzun süre üzmeyecek bir sistem toplanırdı. Toplarken keşke forumdan yardım alsaydınız.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı