i511400F sistem Valorant'ta FPS düşüşü oluyor

hAllederiz

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Çağrı Merkezi Yöneticisi
RAM
16 GB DDR4 3200MHz
Ekran kartı
RX 5500XT
Anakart
Gigabyte B560M
İşlemci
Intel Core i5 11400F @ 2.60GHz
Merhaba arkadaşlar. İmza da gördüğünüz sistem bana ait. Valorant da orta ayarlarda ort. 230FPS falan alıyorum. Bu videoda ki arkadaş. 1060 3GB ekran kartına sahip ama benden daha yüksek FPS alıyor. Ve performans olarak daha akıcı. Ben oyunu oynarken toplu fight da (3V3 vs.) Drop yiyorum. Ne yapmam gerekir? RAM'lar 3200MHz de çalışıyor.

@hAllederiz Nedeni çoğu şey olabilir. Genellikle tek kanal bellek kullanıldığı vakit drop rastlanır bu oyunda. Sende çift kanal sanırım. Ayrıca kullandığın SSD kronik sorunlu diye biliyorum. Bazı oyunlarda kasma ve donma yaratabiliyor imiş. Farklı bir diskte deneme şansın var mı? Bu arada bu oyun ekran kartı bazlı bir oyun değil, işlemci ve RAM önemli. Son olarak garanti olsun diye RAM'lerini Memtest86 testine sokar mısın? Kenarda dursun.
Hocam imzayı tam güncellememişim. SSD bu Ramlar da çift slot. 2x8

Nasıl kontrol edeceğim. Bir de sorun şu. Mesela fight da oluyoruz. Her yerde skill falan var. FPS 200 civarı ama donma oluyor.

Bende de aynı problem var. Ayarları en yükseğe aldınız mı? Bir de %appdata%, buradan local, Valorant, saved, Config klasörü içerisini temizleyin. Oyuna girin, grafik ayarlarıyla mümkün olduğunca oynamayın.

Bende de aynı problem var. Ayarları en yükseğe aldınız mı? Bir de %appdata%, buradan local, Valorant, saved, Config klasörü içerisini temizleyin. Oyuna girin, grafik ayarlarıyla mümkün olduğunca oynamayın.

OC yapsam işlemciye. Düzelir mi?

Geri
Yukarı