i5 10300 sistem Valorant'ta FPS düşüşü oluyor

Etoprak1921

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi bayramlar dilerim. Geçen akşam bilgisayarıma bir virüs bulaştı ve mecburen format attırdım bilgisayara. Şimdi ise drop yiyorum. Valorant'ta anlık olarak oyun kasıyor ve donuyor. Oyun için NVIDIA ekran kartı ayarlarını yaptım. Virüsten kalan bir durum olduğunu düşünmüyorum. Eski format attığım yer bilgisayarın her ayarını ayrıntılı yapmıştı hizmetlerin gereksizlerine kadar kapatmıştı. Drop sorunu hakkında yardımcı olabilecek var mı? i5 10300 8 GB RAM 1650 Ti 512 GB SSD.

Günümüz oyunları içerisinde en iyi performansı alabilmek için elbette 8GB RAM yetmiyordur fakat Valorant o kadar RAM harcayan bir oyun değil, bilgisayarın ayarları yapılması gerekiyor olabilir.

RAM eklemesi gerek

GTA 5, RDR 2, Forza Horizon 5 60FPS aşağısı değil. Drop yemiyordum simdiye kadar. Sorun ayarlarda evet ek 8 GB daha gerekli ama dropluk bir sorun söz konusu değil hem de Valorant gibi bir oyun için
Günümüz oyunları içerisinde en iyi performansı alabilmek için elbette 8GB RAM yetmiyordur fakat Valorant o kadar RAM harcayan bir oyun değil, bilgisayarın ayarları yapılması gerekiyor olabilir.
Hocam ayarlar hakkında yardımcı olabilir misiniz acaba?
Hocam oyun için RAM kullanımlarına bakar mısın?
Hocam valorant açıkken ram kullanımı yüzde 65 max ama cpu çok kullanıyor gibi görünüyor bana

Geri
Yukarı