i5 11400H 3050 Ti bilgisayarda yavaşlama ve donma başladı

wasterqaz

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarımı yaklaşık 2 seneye yakındır kullanıyorum fakat son 1 haftadır aşırı derecede bir hantallaşma ve yavaşlama var. Chrome tıklıyorum 2 dakikada açıyor. Virüsden şüphelendim ve 3 farklı antivirüsle (Malwarebytes, Kaspersky, BitDefender) tarama yaptım fakat herhangi bir şey çıkmadı. Format atmak en son tercihim olacak. Sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir?
i511400H.
3050 Ti ekran kartı.
16 GB RAM.
500 SSD 500 HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarımı yaklaşık 2 seneye yakındır kullanıyorum fakat son 1 haftadır aşırı derecede bir hantallaşma ve yavaşlama var. Chrome tıklıyorum 2 dakikada açıyor. Virüsden şüphelendim ve 3 farklı antivirüsle (Malwarebytes, Kaspersky, BitDefender) tarama yaptım fakat herhangi bir şey çıkmadı. Format atmak en son tercihim olacak. Sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir?
i511400H.
3050 Ti ekran kartı.
16 GB RAM.
500 SSD 500 HDD.
Termal macun yenileyip tozlardan arındırın,sürücüleri güncelleyip bilgisayarı gereksiz dosyalardan arındırın.

Hocam arka planda çalışan uygulamaları kapatın SSD hard disk vs dolu ise sıfırlayın PC'yi temizleyin macun vs bitmiş olabilir ondan böyle ısınıyordur ve mümkünse antivirüs kullanmayın antivirüsler de bilgisayarı yavaşlatır.

Hocam arka planda çalışan uygulamaları kapatın SSD hard disk vs dolu ise sıfırlayın PC'yi temizleyin macun vs bitmiş olabilir ondan böyle ısınıyordur ve mümkünse antivirüs kullanmayın antivirüsler de bilgisayarı yavaşlatır.

Antivirüsü virüs olabilecek sitelere girmiyorsa kullanmaması daha iyi.

Temizlik yaptınız mı? Termal macun vs. yapmadıysanız yapın.
Yapmadım hocam evet yakın zamanda yapacağım fakat aniden olması beni biraz şüphelendirdi

Çoğu uygulamayı kapattım fakat hala aynı hocam antivirüslerin bulmadığı bir virüs olabilir mi acaba

Yeni konular

Geri
Yukarı