RTX 3050 i5 12500H vs RTX 3050 Ti i5 11400H laptop

Durumunu anladım. Gerçekten laptop falan almamalısın, ihtiyacın da yok. Zaten mecbur kalmadıktan sonra hiçbir laptopta oyun falan oynanmaz. 200.000 TL lik laptopta oyun oynamaktan 40.000TL lik masaüstünde oyun oynamak daha iyidir.
O laptopun bütçesi ile kendine altın bir künye falan al.
Başka şehire gidiyorum mecburen laptop almalıyım kendi evim olmayacak orada.

Başka şehire gidiyorum mecburen laptop almalıyım kendi evim olmayacak orada.
Bilgisayar bakmayı falan da bırak. Kardeşinle oyna. Annene sofrayı kurarken yardım et, babanla sohbet et veya dışarı çık temiz hava al.
Başka şehire gittiğinde düşünürsün bunu ve gerekirse künyeyi bozdurup alırsın laptopu.
İyi akşamlar.

@Fatalis hocam neden bu mesajı attığımı anlamak için önceki sayfaları okumalısınız. :)

Son düzenleme:
Bilgisayar bakmayı falan da bırak. Kardeşinle oyna. Annene sofrayı kurarken yardım et, babanla sohbet et veya dışarı çık temiz hava al.
Başka şehire gittiğinde düşünürsün bunu ve gerekirse künyeyi bozdurup alırsın laptopu.
İyi akşamlar.

@Fatalis hocam neden bu mesajı attığımı anlamak için önceki sayfaları okumalısınız. :)
Yeterince sosyal hayatım var, oyun için değil iş için alıyorum genel olarak. Yargı üretmeden hayatımı bilseniz keşke. Şu an lazım laptop künye altın alma gibi emekli tavsiyesine ihtiyacım yok. Forumda gördüğüm en saçma yorum için teşekkürler iyi akşamlar.

8 Ram var bu PC'de az değil mi? Hocam bütçem 23.000 TL.

Hocam laptop şart, masaüstü zaten 3060 olan bir sisteme sahibim.

Laptop sahibi olmadım hiç ve AMD kullanmadım. Şu an çorba oldu kafam 2 günüdr bir çok bilgisayara baktım.
Melys kafan çok karışmış olduğu için öyle söyledim ama açıkçası kafanı karıştaranın ne olduğu da anlaşılmıyor.
*** Laptop konusunda kimsenin intel yerine AMD önerdiğini sanmam. O masaüstü içindir. Masaüstü bilgisayarın olduğunu söylüyorsun ve masaüstü öneriler mi kafanı karıştırıyor?! anlamak pek mümkün değil.
*** Laptop konusu hiç de karmaşık değil ve farklı kişiler aynı açıklamaları yaptı.
- Ram konusu üzerinde düşünelecek bir konu değil.
- İntel veya AMD işlemci pek farketmez. Yanında hangi ekran kartı olduğu önemli.
*** İki laptop yazıp hangisi iyi diye sormuşsun ve istisnasız herkes rtx3050 i512500h diye belirtmiş ki gerçekte öyle. RTX 3050 ile RTX 3050Tİ arasında nerede ise hiç fark yok ama i5 11. nesil işlemci ile 12. nesil işlemci arasında çook fark var.

Sorduğun soruya istisnasız herkes aynı cevabı verdi. Bu kadar kişinin fire vermeden mutabık kaldığı nadirdir ama bu konuda herkes mutabık. Herkes dedi 1. seçenek varken 2. alınmaz.

Yani sorduğun soruya topluca verilen aynı cevap bile kafa karışıklığını gidermiyorsa ne gibi bir cevap arıyorsun ki? Ya da gerçekten soruyor musun?

- Önerim de gayet güzel bir öneri. Kafan karışıksa, almaya karar veremiyorsan, bekledikçe de para değer kaybediyor değil mi?
- Dalga falan geçtiğimi sanıyorsan yanılıyorsun. Kararsızsan paranın değer kaybetmesini engelle tavsiyesinden daha iyi bir öneri mi var?

Haa, temiz hava, ana baba meselesi vsvs de senin yaşadığın stres belli olduğu için , bu kadar kafayı takamana gerek yok diyerek stresten de uzaklaşman için yazıldı. Kötü ne var ki? Nerede yargı üretmişim ve ne gibi bir yargı?

Velhasılı kelam hani insan alınacak birşey olur da alınır. Elimizden geldiğince bildiklerimizi ifade etmeye ve yardımcı olmaya çalıştık. Durup dururken git künye al falan demedik ki. Kastedilen bariz; paranın değer kaybetmesini engelleyecek birşey yap demek istedik. Zam üstüne zam yağıyor durmadan.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı