i5500u 1.99 GHz'de takılı kalıyor

TilionDark

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16GB
Merhaba, uzun zamandır Toshiba'nın Satellite P50-C-11V - Dynabook bu bilgisayarını kullanıyorum. (bu yıl 8 GB RAM daha ekledim ve HDD'yi 500 GB SSD ile değiştirdim) bilgisayarı yıllarca performans moduna aldığım zaman ani takılmalar ve donmalar olduğu için bilgisayarı hep dengeli güç modunda kullandım. Fakat bilgisayar eskimeye başladığı için de dengeli modda bile donmalar olmaya başladı.
İnternette gezine gezine darboğaz problemi ve diğer etkenlerle ilgili bir sürü forum gezdim ve video izledim. En sonunda throttle stop denemeye karar verdim ve birkaç kez CPU Core ve CPU cache undervolt denedim ama 100-80 civarı undervolt edince PC bir süre düzgün çalışsa da uzun süreli kullanımda çöküyordu. Birçok ayarı denedim ve bu forumdaki arkadaşlarında problemlerine baktım. Sorunu hala çözemedim. En sonunda pili çıkarttığımda bir süredir başıma bela olan bilgisayarın CPU MHz sinin 1999'da takılı kalma sorununu öyle çözdüm. Fakat hala arada sırada kendini tekrarlıyor. Düzelmesi için bilgisayarı sadece kapatıp açıyorum. (laptopa ayrıca soğutucu aldım, BIOS güncel ve sanallaştırma kapalı) PC'yi th ile bench test soktuğum zaman da limits de tüm PL2 yazıları ara sıra kırmızıya dönüyor ve bazen kırmızı Power yazısı yanıyor. Ayarlarımı buraya bırakıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

6.png

7.png

8.png

9.png

10.png

Ayrıca bench test sonlarına doğru LP1 kırmızıya dönüyor ve MHz 2800 civarlarından 2600'e düşüyor ayrıca kırmızı Power işareti geri çıkıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı