i7 10700 oyunda 95 ve 99 dereceleri görüyor

JadoLive

Kilopat
Daha fazla  
Selam.
Hiçbir sıkıntı yokken sıvı soğutmamdan aşırı ses gelmeye başladı. Çıkartıp macunu yenileyince ses gitti ama bu sefer de derece 95 altına hiçbir yük yokken inmiyordu ve kapanıyordu.
Sıvı soğutma bozulunca, ben de garantiye gönderdim ve stok fanı taktım ama stok Fan'da Valorant gibi bir Oyun'da 95 derece oluyor?
Masaüstünde 50 derece sıkıntı yok ama Witcher 3 gibi bir oyunda 70 derece iken nasıl Valorant'ta bu kadar oluyor?
3060 Ti ekran kartı.
32 GB RAM.
Kafayı yiyeceğim, gerçekten bilgisayarı kırmak üzereyim. Nasıl bu kadar dereceye ulaşabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartın güçlü, bu da demek oluyor ki işlemcin çok fazla kare çiziyor haliyle de yüke girip ısınıyor, bir soğutucu alıp sorununu çözebilirsin.

Selam.
Hiçbir sıkıntı yokken sıvı soğutmamdan aşırı ses gelmeye başladı. Çıkartıp macunu yenileyince ses gitti ama bu sefer de derece 95 altına hiçbir yük yokken inmiyordu ve kapanıyordu.
Sıvı soğutma bozulunca, ben de garantiye gönderdim ve stok fanı taktım ama stok Fan'da Valorant gibi bir Oyun'da 95 derece oluyor?
Masaüstünde 50 derece sıkıntı yok ama Witcher 3 gibi bir oyunda 70 derece iken nasıl Valorant'ta bu kadar oluyor?
3060 Ti ekran kartı.
32 GB RAM.
Kafayı yiyeceğim, gerçekten bilgisayarı kırmak üzereyim. Nasıl bu kadar dereceye ulaşabilir?

Valorant islemci odakli bir oyun oldugu icin olabilir ayrica Intel'in stok fani çok kötü 10400F ile 95 derece gördüm.

Selam.
3060 Ti ekran kartı.
32 GB RAM.
Stok fan mı kullanıyorsunuz?

Stok fan o kadar kötümü bende i5 10400F aldım 1 tane o kadar kötüyse değişim şansım varken.300 TL civarı hakkım kaldı

Yeni konular

Geri
Yukarı