i7 10700F - RTX3060 sistem yükseltme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bütçe
30.000TL

431168

Hectopat
Makaleler
4
Selam,
Mevcut kasamın özellikleri aşağıda olduğu gibi. 1080p oynuyorum ve aslında yeterli olsa da yeni bir sistem edinmek istiyorum. Mevcut hali içerisinde yükseltme yapmak ne kadar doğru olur ya da satarak hazır bir sistem satın alabilirim. Bu konuda desteğinize ihtiyacım var. Ne yapmak doğru olur?

Düzeltme. Hazır sistem alınacak.

Son düzenleme:
Selam,
Mevcut kasamın özellikleri aşağıda olduğu gibi. 1080p oynuyorum ve aslında yeterli olsa da yeni bir sistem edinmek istiyorum. Mevcut hali içerisinde yükseltme yapmak ne kadar doğru olur ya da satarak hazır bir sistem satın alabilirim. Bu konuda desteğinize ihtiyacım var. Ne yapmak doğru olur?

Ekran kartı ve sıvı soğutucu hariç garanti süreleri 8 ay önce bitti.

İşlemci, i7 10700F.
Ekran kartı, Palit RTX 3060 12 GB.
Anakart, ASUS TUF Gaming B460-PRO Wi-Fi 2933MHz.
RAM, G.Skill 16 GB 2x8GB Sniper X 3000MHz.
SSD, Samsung 500GB 970 EVO M.2 SSD.
HDD, WD blue 1TB.
PSU, Cooler Master 80Plus 750W.
Kasa, ASUS TUF GT301 MidT ATX.
Soğutucu, ASUS TUF LC240 Liquid cooling.

Şu anki bu PC'yi satmadan mı 30.000TL bütçeniz var.

Selam,

Ekran kartı ve sıvı soğutucu hariç garanti süreleri 8 ay önce bitti.

İşlemci, i7 10700F.
Ekran kartı, Palit RTX 3060 12 GB.
Anakart, ASUS TUF Gaming B460-PRO Wi-Fi 2933MHz.
RAM, G.Skill 16 GB 2x8GB Sniper X 3000MHz.
SSD, Samsung 500GB 970 EVO M.2 SSD.
HDD, WD blue 1TB.
PSU, Cooler Master 80Plus 750W.
Kasa, ASUS TUF GT301 MidT ATX.
Soğutucu, ASUS TUF LC240 Liquid cooling.

Hocam bana kalırsa 30.000TL bütçeniz varsa eğer yeni bir sistem alın bu sistem elinizde dursun çift sistem olmuş olur eğer kardeşiniz vb varsa birini o kullanır.

Mevcut sistemi en kötü hali ile soğutucu hariç 15 bin lira düşünerek ve üzerine ekleyerek 30 bin lira bütçe belirledim. Aşağı yukarı olabilir, az da olsa esnetebilirim.

Anladığım kadarıyla bu sistemi en kötü 15.000TL gibi bir fiyata satıp üzerine para ekleyerek yeni bir sistem almayı düşünüyorsunuz doğru mudur?

Hocam bana kalırsa 30.000TL bütçeniz varsa eğer yeni bir sistem alın bu sistem elinizde dursun çift sistem olmuş olur eğer kardeşiniz vb varsa birini o kullanır.
Kardeşime yakın zamanda Sosyal sayesinde yeni bir sistem topladım. Bütçe yaratabilmek adına eski sistemi satmayı düşünüyorum. Durmasının anlamı olmaz artık.

Anladığım kadarıyla bu sistemi en kötü 15.000TL gibi bir fiyata satıp üzerine para ekleyerek yeni bir sistem almayı düşünüyorsunuz doğru mudur?
Evet öyle yapmayı düşünüyorum.

Kardeşime yakın zamanda sosyal sayesinde yeni bir sistem topladım. Bütçe yaratabilmek adına eski sistemi satmayı düşünüyorum. Durmasının anlamı olmaz artık.

O zaman sizin için en mantıklısı eski PC nizi satıp (kardeşinizin PC'sini değil) üzerine biraz para ekleyip yeni bir sistem almak ama şu anki sisteminiz bile süper neden satmak istiyorsunuz özel bir şey değilse öğrenmek isterim.

O zaman sizin için en mantıklısı eski PC nizi satıp (kardeşinizin PC'sini değil) üzerine biraz para ekleyip yeni bir sistem almak ama şu anki sisteminiz bile süper neden satmak istiyorsunuz özel bir şey değilse öğrenmek isterim.
Hazır sistemlerde fiyatlar uygunken DDR5 RTX4000 serisine geçmeyi düşünüyorum.

Hazır sistemlerde fiyatlar uygunken DDR5 RTX4000 serisine geçmeyi düşünüyorum.

Haklısınız dediğiniz gibi RTX 4000 serisi DDR5 bir sisteme geçmek çok daha mantıklı olur şu anki kasanıza en mantıklı yükseltme kasa gibi duruyor bildiğim kadarıyla kasa küçük hava akışı bu yüzden çok da iyi olmayabilir eğer sistemi aldıktan sonra elinizde para kalırsa kasayı değiştirmen hayırlı olsun şimdiden.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı