i7-10700F sıvı soğutma ile sıcaklık ne kadar düşer?

Dreys

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar, İtopya'dan VOK Ultra sistemini aldım i7 10700F işlemci var. CS:GO tüm grafikler en yüksekte giriyorum 400 FPS alıyorum ama işlemci 100 dereceyi görüyor. Bunun zararı var mıdır? Sıvı soğutma alsam ne kadar düşer bir sıcaklık?

Stok fan ile kullanıyorsanız ciddi bir sorun yaratıyor, acilen soğutma değiştirmeniz gerekli bu bariz zaten ancak kule tipi hava soğutucu ile de dereceyi makul seviyelere düşürebilirsiniz.

100 derece çok soğutcu montajını doğru yaptığınızdan emin olun. Bir de termal macunu kaliteli bir macunla değiştirin.

Scythe Fuma 2 alın, çoğu 240 MM sıvı soğutmaya kafa tutuyor. Sıcaklık normal değil hem de hiç.

Merhabalar, İtopya'dan VOK Ultra sistemini aldım i7 10700F işlemci var. CS:GO tüm grafikler en yüksekte giriyorum 400 FPS alıyorum ama işlemci 100 dereceyi görüyor. Bunun zararı var mıdır? Sıvı soğutma alsam ne kadar düşer bir sıcaklık?

Zararı var bende i7 10700F kullanıyorum normalde 4.6GHz hızında calısan islemci 85-95 derece civarında 2.904GHZ'e kadar düsüyor ve performansa ciddi bi etkisi var bunun. CS GO'da bu kadar yüksek olması pek normal degil bi termal macun yenilemekte fayda var ayrıca kasanızın havalandırması önemli.

Sıvı soğutmadan ziyade kasa içi hava akışını doğru ayarlandığından emin olun stok fan ile o dereceleri görmeniz bir şeylerin ters gittiğinin net kanıtıdır. Stok fan yetersiz muhabbeti yapmasın kimse gayette yeterlidir.

Bilgisayar bu arkadaşlar 1 ay once internetten aldım. İlk geldigi gün aciyordum 5 dakikada bir kapaniyordu. Ertesi gun İtopya'ya götürmüştüm. Montaji yapan islemcinin fanini oturtturmamis isindigi için kendini korumak amaciyla kapaniyormus. Gittim iste orada birisi eliyle bastirip oturttu. Pek bilgisayardan anlayan biri degilim o gunden sonra kapanmadi ama oyuna girince 20 dk sonra 100 derece oluyor. Cikinca oyundan 10 dk sonra geri soguyor işlemci ama bunun fani da dandige benziyor. Intel siyah sade bir şey. Degistirsem 100 dereceden ne kadara duser sicaklik? Tam oturmamis halindeyken macun surmeyi unutmus olabilirler mi veya tam oturmadigi zaman calistiginda macun işlevini kaybetmis olabilir mi? İtopya'ya goturdugumde oturtup bir sıkıntı olmaz daha deyip yollamislardi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı