i7-10700F Valorant'ta 95-100 derece

Aritta

Kilopat
Merhaba. Son 1 haftadır oyunlarda (örnek, bilgisayarı asla yormaması gereken Valorant'ta) işlemci sıcaklığı 95-100 derece arasında oluyor. Normalde hep 65-70 derece arasında olurdu Valorant'ta. Termal macun yenilemesi yaptım fakat sıcaklık yine aynı. Sizce sorun ne olabilir?

• İşlemci: Intel i7 10700F.
  • Sıvı soğutma: NZXT M22 Kraken.

Bir de bilgisayar masanın altında duruyor ve egzoz fan masadan kendisine doğru sekiyor büyük ihtimalle, o çok etkiler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Driverdan fanı yükseltmeyi denediniz mi? Kasayı açık bir bölgeye alırsanız çözüleceğini düşünüyorum benim bilgisayarda masanın içine koyunca çok fazla ısınıyordu dışına çıkardım şu an 50 60 arasında gidip geliyor.

Merhaba. Son 1 haftadır oyunlarda (örnek, bilgisayarı asla yormaması gereken Valorant'ta) işlemci sıcaklığı 95-100 derece arasında oluyor. Normalde hep 65-70 derece arasında olurdu Valorant'ta. Termal macun yenilemesi yaptım fakat sıcaklık yine aynı. Sizce sorun ne olabilir?

• İşlemci: Intel i7 10700F.
  • Sıvı soğutma: NZXT M22 Kraken.

Bir de bilgisayar masanın altında duruyor ve egzoz fan masadan kendisine doğru sekiyor büyük ihtimalle, o çok etkiler mi?
Artık pc açık alanda duruyor fakat sorun yine aynı.
Sivi sogutma duzgun oturmus mu kontrol edin.
Düzgün oturmuş.

Geri
Yukarı