i7-10700F vs Ryzen 5 5600X sistem

Oyun ve Twitch yayınları için ama oyun için düşünebilirsin.
Z çipsetli iyi bir anakart, artı.
RTX 3060Ti, artı.
Oyunda daha performanslı bir işlemci, artı.
Z490 + i7 10700F + RTX 3060 Ti ikilisi çok daha yüksek performanslı olacaktır oyunlarda. Ben olsam tercihimi o yönde yaparım.
Aynı anda yazdık, ben sadece RTX 3060Ti için bile o sistemi alırdım.

Yanlış bilgi, oyun için 2. sistem daha iyi ekran kartı farkını görmedin galiba?
Arada %5'lik bile bir performans farkı yok. %5 daha iyi performans almak için daha sıcak ve gürültülü çalışan, sürücüleri sıkıntılı olan bir kart yerine RTX 3060Ti tercih ederim. İyi forumlar.

1. sistem. Overclock yapılabiliyor olması 5600X'i öne geçirmiyor, zira overclock ile kazanılan performans %1 civarında.
Yanlış bilgi, oyun için 2. sistem daha iyi ekran kartı farkını görmedin galiba?
Gayet yakın performanslı ekran kartları, ayrıca 3060ti DLSS desteğine sahip, RTX konusunda daha iyi olduğundan bahsetmiyorum bile. Ayrıca, oyun ve yayın için denmiş, NVENC'in de etinden, sütünden faydalanılacak yani.

İşlemciyi niye karşılaştırıyorsun madem oyun konusunda 1. daha iyiyse ekran kartına bak önce 10 15 FPS fark atıyor çoğu oyunda 6700XT.

Çoğu oyunda da 3060 Ti fark atıyor ancak işlemci ise burada önemli bir faktör olacak. Ek olarak NVIDIA teknolojik olarak daha üstün.

Arada %5'lik bile bir performans farkı yok. %5 daha iyi performans almak için daha sıcak ve gürültülü çalışan, sürücüleri sıkıntılı olan bir kart yerine RTX 3060Ti tercih ederim. İyi forumlar.
1618596676000.png

1. sistem. Overclock yapılabiliyor olması 5600X'i öne geçirmiyor, zira overclock ile kazanılan performans %1 civarında.

Gayet yakın performanslı ekran kartları, ayrıca 3060ti DLSS desteğine sahip, RTX konusunda daha iyi olduğundan bahsetmiyorum bile. Ayrıca, oyun ve yayın için denmiş, NVENC'in de etinden, sütünden faydalanılacak yani.
Çok doğru Nvidia Codec'i çok daha ileride.

Geri
Yukarı