i7-10700F vs Ryzen 5 5600X sistem

10400F ile 5600X eşit şartlarda aynı RAM frekanslarında kapıştırılırsa rahatlıkla 10400F aynı performansı verdiğini görebilirsin attığım video örneğindeki gibi. Intel'in 10. nesil işlemcileri çok güçlüler. Öyle yabana atılacak gibi değil. Ek olarak 10400F bunu çok daha az güç çekerek yapabiliyor.

11600K ve 10600K aynı performansı veremezken 10400F, 5600X tokatlıyor... Hmm, anladım tamam.

RX570 GTX1060 3 GB versiyonundan daha iyiydi, sen konuşurken ben o sistemleri kullanıyordum piyasa falan iyice saçmalamaya başladın. Intel neden gidip daha iyisini sürmüyor piyasaya işlemci konusunda? Marketing tekniği diyorsun bak kendi ağzınla söylüyorsun AMD daha iyisini yapıp sürüyor Ryzen 5 i5'i geçiyor. Animeci olayı üstteki arkadaşlar sana söylemedim onu.

Ne oldu hocam kendinizi haksız hissedince söyleyecek bir şey bulamayınca bakıyorumda kıvırma derdine düşmüşsünüz. 1 hayatımda 1 kere bile anime izlemedim 2 izlesem bile anime izleyenler en azından bazı şeyleri bilmediğinde susmasını biliyor. Bilmediği konulara burunlarını sokmuyorlar. Animeciymiş önce yazı yazmasını dil kullanmasını öğrenin sizin gibi birisine laf anlatmaya bile değmez.
Benchmark testi atıp 6700XT alın diyen birisiyle muhatap olacak kadar düşmedim ben.

Hem kendi ağzında fark olmaz diyorsun hem de 2.sistem her halükarda daha iyi diyorsun. Ah siz AMD fanları :D
Biri gelmiş 10400F ile R5 5600x'e aynı diyor buraya YT'den gördüğü videoları pompalıyor 10. nesil çok güçlü falan, sen gelmişsin 'fanboy" diye itham ediyorsun bilgin olmadan fikrin var 14 nanomete takoz mimariyi övecek duruma gelmiş isen sana laf anlatmak çok zor, 6 çekirdek 12 iş parçacığı R5 5600x ile 8 çekirdek 16 iş parçacığına sahip İ7 ile denk tuyoruz bilmem farkında mısın ve bunlar aynı kulvarlarda değiller ve hala İntel'i övüyorsun burada, konu işin çoklu çekirdek kısmı ise aynılar tekli çekirdek performansında 19 IPC boyut düşürdüler ona rağmen hala tekli çekirdek performansın da gen 3 Ryzen işlemcileri geçemediler 11. nesil ile, arada bir fark var ve bunu belirtince "fanboy" oluyoruz kimin fanboy olduğu ortada boşa ahkam kesme burada komik oluyor çünkü.

11600K ve 10600K aynı performansı veremezken 10400F, 5600X tokatlıyor... Hmm, anladım tamam.

Ya video bile attık bu kadar mı körsünüz. Tokatlıyor demedim zaten. Çarpıtmayın. 10400F aynı performansı verebiliyor dedim. Zaten bizzat 10400F kullanan biriyim. Ne haliniz varsa görün yeter. Sizinle uğraşamam. Ek olarak 10600K OC ile 5600X tokatlar. Gerçi imzana bakınca anlaşılıyor her şey.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya video bile attık bu kadar mı körsünüz. Tokatlıyor demedim zaten. Çarpıtmayın. 10400F aynı performansı verebiliyor dedim. Ne haliniz varsa görün yeter. Sizinle uğraşamam. Ek olarak 10600K OC ile 5600X tokatlar. Gerçi imzana bakınca anlaşılıyor her şey.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Buyurun ağır OC'li 10600K, stok ve OC'li 5600X ile karşılaştırılmış. Bir tarafa OC yapıp diğerine yapmamak adil değil:

Hardware Unboxed bilmiyor, Gamers Nexus bilmiyor, ben biliyorum diyorsanız zaten tartışmanın anlamı yok.

Ne oldu hocam kendinizi haksız hissedince söyleyecek bir şey bulamayınca bakıyorumda kıvırma derdine düşmüşsünüz. 1 hayatımda 1 kere bile anime izlemedim 2 izlesem bile anime izleyenler en azından bazı şeyleri bilmediğinde susmasını biliyor. Bilmediği konulara burunlarını sokmuyorlar. Animeciymiş önce yazı yazmasını dil kullanmasını öğrenin sizin gibi birisine laf anlatmaya bile değmez.
Benchmark testi atıp 6700XT alın diyen birisiyle muhatap olacak kadar düşmedim ben.

Hangi konuda kıvırmışım çamur atıp atıp muhatap olamam uğraşamam diye tek tek kaçıyonuz sıkıştınız mı yoksa, gerçi profil fotoğrafında çizgi film karakteri olan bir çocuktan çok da fazla bilgi beklememek lazım.

Buyurun ağır OC'li 10600K, stok ve OC'li 5600X ile karşılaştırılmış. Bir tarafa OC yapıp diğerine yapmamak adil değil:

Hardware Unboxed bilmiyor, Gamers Nexus bilmiyor, ben biliyorum diyorsanız zaten tartışmanın anlamı yok.
Hala YT'den video pompalıyorsun.

14 NM işlemcileri savunmanın elle tutulur bir yanı yok nereden baksan eksisi var. 10. nesil İ5-10600K ile R5 5600x'i kıyaslıyorsun daha iyi diyorsun burada Gamer Nexus 11. nesil İ7-11700K ile kıyaslıyor.

YT videolarından bir yere varamazsın son kullanıcı deneyimlerine vararak belirlemek daha iyidir, gerek bu forumda gereksi diğer forumlarda kimler ne yorum yapmış nasıl performans almışlar incelersen anlarsın.

Hangi konuda kıvırmışım çamur atıp atıp muhatap olamam uğraşamam diye tek tek kaçıyonuz sıkıştınız mı yoksa, gerçi profil fotoğrafında çizgi film karakteri olan bir çocuktan çok da fazla bilgi beklememek lazım.

Yok hocam sizin gibi birisine laf anlatmakla canımı alsalar gene uğraşmam normalde bu kadar muhatap da olmazdım.

Haklısınız hocam sizin adınıza üzüldüm etrafınızda ki kişilere Allah sabır versin iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı