i7 10700F'den Ryzen 5000'e veya Intel 11. nesle geçilir mi?

Anladım hocam RTX 3070 bile besler artı RTX 3080 kullanılır ama 3080 için bir 4K monitör almak lazım peki hocam 10700F işlemcinin saat hızı otomatik mi yükseliyor yoksa biz yükseltebiliyor muyuz?
Otomatik yükselir frekanslar. OC soruyorsan K ibareli işlemcilere OC yapılabiliyor tabi anakartın Z serisi olması gerek. Klanda hemen hemen hiçbir arkadaşım işlemcisini OC'li kullanmıyor. 4. nesil, 6. nesil, 7. nesil, 8. nesil kullanan arkadaşlarımın hiçbiri OC yapmıyor. OC yapmadığımız halde neden K ibareli işlemci aldığımızı sorarsanız cevap basit. K ibareli işlemciler diğer işlemcilere göre tüm çekirdekler yükte daha yüksek frekansta çalışıyorlar. OC'ye pek gerek kalmıyor.

Otomatik yükselir frekanslar. OC soruyorsan k ibareli işlemcilere OC yapılabiliyor tabii anakartın Z serisi olması gerek. Klanda hemen hemen hiçbir arkadaşım işlemcisini OC'li kullanmıyor. 4. nesil, 6. nesil, 7. nesil, 8. nesil kullanan arkadaşlarımın hiçbiri OC yapmıyor. OC yapmadığımız halde neden k ibareli işlemci aldığımızı sorarsanız cevap basit. K ibareli işlemciler diğer işlemcilere göre tüm çekirdekler yükte daha yüksek frekansta çalışıyorlar. OC'ye pek gerek kalmıyor.

Anladım hocam peki ekran kartını değiştirsem mi hocam yayın yapmak istiyorum.

Anladım hocam peki ekran kartını değiştirsem mi hocam yayın yapmak istiyorum.
Değiştirmene gerek yok. OBS'te ayar var Nvidia ekran kartına yüklenerek yayın yapılabiliyor. İşlemciye yüklenilen senaryoya göre daha az FPS düşüyor yayında. Bu makale yardımcı olur:

Geri
Yukarı