Çözüldü i7 10700K 3060 Ti mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Yulaw

Centipat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 8GB (2x8GB) 3200 Mhz
SSD veya HDD modeli
Msi Spatium M480
Ekran kartı
MSI VGA GEFORCE RTX 3060 TI VENTUS 2X
Anakart
MSI Mag Z590 Tomahawk Wi-Fi
İşlemci
Intel i7-10700K
Merhaba yeni sistem topladım ve ara ara mavi ekran hatası almaktayım. Minidump dosyalarını aldım sorunun nerde olduğunu anlamama destek olursanız sevinirim.
PC sistemleri
Intel i7-10700K (yeni)
MSI Mag Z590 Tomahawk Wi-Fi (yeni)
Msi Spatium M480 (yeni)
şeklinde, yeni aldığım donanımları ekledikten sonra mavi ekran almaya başladım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Çözüm
BIOS'a gir ve restore defaults save yap. CPU için OC vs. yaptıysan iptal et.
RAM değerini BIOS'ta 2933 MHZ yap.
BIOS'ta Intel GPU açık olabilir. Onu kapat.
Kaspersky araçlarını sil ve ısı değerlerini kontrol et.
Merhaba yeni sistem topladım ve ara ara mavi ekran hatası almaktayım. Minidump dosyalarını aldım sorunun nerde olduğunu anlamama destek olursanız sevinirim.
PC sistemleri
Intel i7-10700K (yeni)
MSI Mag Z590 Tomahawk Wi-Fi (yeni)
Msi Spatium M480 (yeni)
şeklinde, yeni aldığım donanımları ekledikten sonra mavi ekran almaya başladım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba, büyük ihtimal ile ramleriniz yüzündendir biosa girip 3000 mhzye düşürüp, timingleri ikişer arttırır mısınız? Büyük ihtimalle işe yarayacaktır eğer olursa voltajı arttırıp eski haline getirebilirsiniz

Merhaba, büyük ihtimal ile ramleriniz yüzündendir biosa girip 3000 mhzye düşürüp, timingleri ikişer arttırır mısınız? Büyük ihtimalle işe yarayacaktır eğer olursa voltajı arttırıp eski haline getirebilirsiniz
Ramlerden olacağını düşünüp normal hızında denedim o da 2133 mhz yine aynı xmp yapıp full hızında denedim yine aynı, tamamen ramlerden mi var diye arkadaşımdan denemek için Ram aldım. 3600 mhz 32 gb. Onlaraı taktım bi kaç gün deneme yapacağım... Birde Resize Bar ayarını açtıktan sonra olmaya başladı. Kapatıp yeni ramlerde deniyorum. Ondan olabilir mi, oluyorsa da neden?

BIOS'a gir ve restore defaults save yap. CPU için OC vs. yaptıysan iptal et.
RAM değerini BIOS'ta 2933 MHZ yap.
BIOS'ta Intel GPU açık olabilir. Onu kapat.
Kaspersky araçlarını sil ve ısı değerlerini kontrol et.
Sorunu buldum, CPU boost'ladığım için oluyormuş. 😬 Normal haline aldım ve düzeldi. Senden önce buldum ama nerdeyse nokta atışı olmuş teşekkür ederim. 😎😃

Yeni konular

Geri
Yukarı