i7-10700K fazla ısındığı için iade edilmeli mi?

Bütçe
3000
Daha fazla  
İşlemcinin fazla ısınıp ömrünün kısalmasından korkuyorum 240 mm'lik sıvı soğutma alacak olsam bile. Performansa kıyıp ,paradan da kar edip, bu işlemciyi iade edip bir i5-10600K almak sizce nasıl fikir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Isındığında kendisini korumak için frekans düşürüyor zaten. Ki kasa içerisindeki en zor bozulan parçadır kendisi. Bu kadar endişe etmenize gerek yok. Sıcaklıklar yüksek gelirse bir UV yaparsınız. Zaten sıvı soğutmayla sorun yaratmayacaktır.

İşlemcinin fazla ısınıp ömrünün kısalmasından korkuyorum 240 mm'lik sıvı soğutma alacak olsam bile. Performansa kıyıp ,paradan da kar edip, bu işlemciyi iade edip bir i5-10600K almak sizce nasıl fikir?
Bir zahmet söyleseydin kaç derece olduğunu ?

Arkadaş ısınmadan korkuyor, OC yapacağını sanmıyorum.

Bu arada kaç dereceye ulaşıyor işlemciniz?
Ben yapmıyorum, kaynak:

İnsanların araştırmadan emoji atması daha komik.

Ben yapmıyorum, kaynak:

İnsanların araştırmadan emoji atması daha komik.
"Kaç derece ulaşıyor" sorusunu zaten konu sahibine sordum. Sizin dediğinizi bende biliyorum. Demek istediğim işlemcisinin ısınmasını istemiyorsa, OC yapacağını düşünmüyorum. O yüzden işlemciyi iade etmesine gerek yok.

Arkadaşlar kusura bakmayın, ben işlemciyi dahi kullanmadım (elime ulaşmadı kargoda) ama.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izleyince bunu gördüm, ayrıca Battlefield gibi oyunlarda 75 dereceye çıktığını da gördüm YouTube da. Ki 70 derece üstü ömrü kısaltıyormuş. (bu kısımda bilgi yanlışlığın sahip olabilir miyim?) soğutucu olarak 240-360mm Cooler Master alabilirim, ama zaten overclock yapabileceğim için i5 10600K daha güvenli bir tercih olmaz mı? 10700knun default haline ulaşırım en azından, çekirdek farkını saymazsak tabii. 10600k, beni 10700kdan daha mı uzun süre idare eder teoride? Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler.
Bu arada ekran kartı 3070 gücünde bir şeyler olacak.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı