i7-10700K için 800 TL'ye soğutucu önerisi

kadirilk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bu sisteme ne soğutucu almalıyım? 240'lık sıvı soğutucu kasaya sığmıyor. Ya RAM'lere çarpıyor ya da ekran kartına yani hava soğutma zorunluluğum var.

i7 10700K.
ASUS Z490 TUF.
ASUS STRIX 2070.
Corsair space Delta RGB kasa.

Maksimum 800 TL bütcem var. O da borç alarak yani 500 küsur bir şeyler varsa daha iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Özellikle işlemciye yük bindiren uygulamalar kullanacaksan arkadaşların attıkları hava soğutma maalesef yetersiz. Kendimden biliyorum, iyi hava akımı olan kasada Arctic Freezer 34 ile Cinebench testinde işlemci sıcaklığım 90 derecelere vardı, testi kapattım. Ama diyorsan işlemciye fazla yük bindirmeyeceğim, o zaman Scythe Mugen 5 alabilirsin.

Diğer türlü sıvı soğutma almalısın. Kasaya sığmıyor demişsin ön panelde de kullanamıyor musun ?

Özellikle işlemciye yük bindiren uygulamalar kullanacaksan arkadaşların attıkları hava soğutma maalesef yetersiz. Kendimden biliyorum, iyi hava akımı olan kasada Arctic Freezer 34 ile Cinebench testinde işlemci sıcaklığım 90 derecelere vardı, testi kapattım. Ama diyorsan işlemciye fazla yük bindirmeyeceğim, o zaman Scythe Mugen 5 alabilirsin.

Diğer türlü sıvı soğutma almalısın. Kasaya sığmıyor demişsin ön panelde de kullanamıyor musun?

Kullandığınız kasaya göre değişiyor. Cooler Master TD-500 gibi bir kasada işlemci 65 dereceyi geçmedi şu ana kadar.

Kullandığınız kasaya göre değişiyor. Cooler Master TD-500 gibi bir kasada işlemci 65 dereceyi geçmedi şu ana kadar.
TD500 mesh var hocam bende de zaten :) Tüm bölgelerde iyi fanlar vardı ve sürdüğüm termal macun Arctic - MX4' tü. Cinebench testinde 4.7 GHZ' de 88 dereceleri gördüm, daha fazla devam etmesi zarar olacağı için kapattım programı.

Ayrıca siz 10600K için örnek vermişsiniz, 10700K ile aralarında belirgin bir güç farkı var. Ve hangi testi yaptınız da 65 dereceyi geçmedi ? Bunu da belirtin. Bende şuan 360MM sıvı soğutma var. Sıvı soğutmada bile Cinebench' te 67 dereceye kadar çıkıyor işlemci.

TD500 mesh var hocam bende de zaten :) tüm bölgelerde iyi fanlar vardı ve sürdüğüm termal macun Arctic - MX4'tü. Cinebench testinde 4.7 GHz'de 88 dereceleri gördüm, daha fazla devam etmesi zarar olacağı için kapattım programı.

Ayrıca siz 10600K için örnek vermişsiniz, 10700K ile aralarında belirgin bir güç farkı var. Ve hangi testi yaptınız da 65 dereceyi geçmedi? Bunu da belirtin. Bende şu an 360mm sıvı soğutma var. Sıvı soğutmada bile Cinebench'te 67 dereceye kadar çıkıyor işlemci.

Hocam tek derdim oyun oynamak Warzone genellikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı