i7-10700K işlemci için sistem toplama

Bütçe
6000 - 7500 TL

Said HtmAGl

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

Arkadaşlar, ben Intel i7-10700K işlemci ile bir bilgisayar toplamak istiyorum. Bütçemi yukarıda belirttim. (RAM'in çok yüksek olmasına gerek yok. 8 ya da 12 GB yeter.)
Bir de bu işlemci ve bu bütçe ile RTX 2060 Super gibi bir ekran kartı alabilme şansım var mı? Yoksa, bu işlemci için en düşük fiyata alabileceğim bir ekran kartı var mı?

Şimdiden teşekkürler.

2060 Super alamazsın. 7500TL'ye 1660 alabilirsin (Sadece kart) . 10400F , GTX1650(TI veya Super de olabilir), 16GB RAM , 500GB SSD ve 600/650W PSU'lu bir kasa.

Merhaba,

Arkadaşlar, ben Intel i7-10700K işlemci ile bir bilgisayar toplamak istiyorum. Bütçemi yukarıda belirttim. (RAM'in çok yüksek olmasına gerek yok. 8 ya da 12 GB yeter.)
Bir de bu işlemci ve bu bütçe ile RTX 2060 Super gibi bir ekran kartı alabilme şansım var mı? Yoksa, bu işlemci için en düşük fiyata alabileceğim bir ekran kartı var mı?

Şimdiden teşekkürler.

Ben olsam bu zamanda toplamazdım acil değilse çünkü hem dolar kuru yüksek hem de mining ve çip sıkıntısı falan derken ekran kartları da bir hayli uçtu eğer acil değilse alma.

Merhaba,

Şimdiden teşekkürler.

O bütçeye ekran kartı ve işlemci dahilse bundan 1 sene önce toplamalıydınız şu an imkansız. GPU olmuş 6-8k arası.

Bir de bu işlemci ve bu bütçe ile RTX 2060 Super gibi bir ekran kartı alabilme şansım var mı?

Hocam bulmak zor fiyatlar çok arttı.

Yoksa, bu işlemci için en düşük fiyata alabileceğim bir ekran kartı var mı?

2. el alınabiliyorsan.
1650S ekran kartı.
En düşük 550 olabilir ama oyundan oyuna değişir.
Sistem ile ne yapacaksınız?

Ben olsam bu zamanda toplamazdım acil değilse çünkü hem dolar kuru yüksek hem de mining ve çip sıkıntısı falan derken ekran kartları da bir hayli uçtu eğer acil değilse alma.
ama hocam en fazla iki ay bekleyebilirim dolar iki aya düzelmezki
Hocam bulmak zor fiyatlar çok arttı.

2. el alınabiliyorsan.
1650S ekran kartı.
En düşük 550 olabilir ama oyundan oyuna değişir.
Sistem ile ne yapacaksınız?
sistem ile oyun oynayacağım ama çok nadiren. Daha çok (Her gün) 3D uygulama geliştireceğim ve ayrıca düşük render alma sürelerine de ihtiyacım var hocam
2060 Super alamazsın. 7500TL'ye 1660 alabilirsin (Sadece kart) . 10400F , GTX1650(TI veya Super de olabilir), 16GB RAM , 500GB SSD ve 600/650W PSU'lu bir kasa.
Aslında SSD var bende. Birde oradan yaklaşık 600 tl oluyor cepte hocam

Ama hocam en fazla iki ay bekleyebilirim dolar iki aya düzelmezki.

Doğru 2 aya düzelmez sonuna kadar haklısınız lakin diyelim ki PC'yi topladınız yüzde 80 ekran kartını alamayacaksınız ya da taksitle alacaksınız bundan başka çözümlerde illaki vardır ama ne kadar doğru olur orasını bilmiyorum.
Bir de size tavsiyem en az 16 GB 3200MHz bir RAM iyi olur i7 10700K güçlü bir işlemci 8 ve 12 GB RAM onun yanında biraz düşük kalır diye düşünüyorum şahsen.

Doğru 2 aya düzelmez sonuna kadar haklısınız lakin diyelim ki PC'yi topladınız yüzde 80 ekran kartını alamayacaksınız ya da taksitle alacaksınız bundan başka çözümlerde illaki vardır ama ne kadar doğru olur orasını bilmiyorum.
Bir de size tavsiyem en az 16 GB 3200MHz bir RAM iyi olur i7 10700K güçlü bir işlemci 8 ve 12 GB RAM onun yanında biraz düşük kalır diye düşünüyorum şahsen.
Hocam o zaman işlemciyi düşürmek lazım diye düşünüyorum (Ram yüzünden değil) güncel oyunlarda 100+ fps veren, bak bu çok iyi bir işlemci dediğiniz bir işlemci var mı hocam?

Hocam o zaman işlemciyi düşürmek lazım diye düşünüyorum (RAM yüzünden değil) güncel oyunlarda 100+ FPS veren, bak bu çok iyi bir işlemci dediğiniz bir işlemci var mı hocam?

10400F alabilirsiniz yanına da 1650 alırsınız. Render için NVMe alabilirsiniz. Render düşünceniz varsa minimum 16 GB tavsiyem 32 GB RAM.

rahatsız etmek istemem ama bana linklerini atma şansınız var mı hocam? bide 32 GB Ram iyi olur ama bütçeyi aşmaz mı? bide intel i5 o kadar yüksek fps veriyor mu?
10400F alabilirsiniz yanına da 1650 alırsınız. Render için NVMe alabilirsiniz. Render düşünceniz varsa minimum 16 GB tavsiyem 32 GB RAM.
1650 dediğiniz gtx mi hocam?
rahatsız etmek istemem ama bana linklerini atma şansınız var mı hocam? bide 32 GB Ram iyi olur ama bütçeyi aşmaz mı? bide intel i5 o kadar yüksek fps veriyor mu?

1650 dediğiniz gtx mi hocam?
Bide hocam Ryzen işlemciler daha hızlı ama daha çok ısınıyor diyorlar bu doğru mu? tavsiye ediyor musunuz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı