Çözüldü i7 10700K işlemci render yaparken ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

leon116

Zeptopat
Daha fazla  
Merhabalar. Arkadaşımın bilgisayarı yavaş bir bilgisayar. Intel CPU 5405u işlemcisi var ve markasız bir işlem soğutucu fanı var. Buna rağmen nasıl oluyor ki, Premiere Pro da ikimizde aynı işlemleri yaptığımızda benim işlemcim daha çok ısınıyor anlamıyorum. Benim CPU, Intel i7 10700K, sıvı soğutucu, ML240l v2. kasa fanları ikimizin de aynı.

Merhabalar. Arkadaşımın bilgisayarı yavaş bir bilgisayar. Intel CPU 5405u işlemcisi var ve markasız bir işlem soğutucu fanı var. Buna rağmen nasıl oluyor ki, Premiere Pro da ikimizde aynı işlemleri yaptığımızda benim işlemcim daha çok ısınıyor anlamıyorum. Benim CPU, Intel i7 10700K, sıvı soğutucu, ML240l v2. kasa fanları ikimizin de aynı.

Sıcaklıklar nelerdir? Stres testlerinde kaç dereceleri görüyorsunuz?

10700K'nın voltajı ile 5405U'nun voltajını geçtim çıktığı clock değerleri ve PL değerleri bile aynı değil. Bu mantıksız. Premierede kaç dereceye çıkıyor. Ben 5 GHZ'de sabit 74 derecede render alabiliyorum. Kasam mesh olmamasına rağmen bu değerler. Ki aynı soğutucu bende de var.

O işlemciyi alırken bu gibi şeyleri nasıl bilmiyorsunuz?
arm-exercises-without-weights.jpg

Aynı şey değil ki bir kere, tabii ki seninki daha çok ısınacak. O sıvı soğutucu zaten çok iyi değilken daha az ısınmasını hiç bekleme, kaç derece sıcaklıklar?

10700K'nın voltajı ile 5405U'nun voltajını geçtim çıktığı clock değerleri ve PL değerleri bile aynı değil. Bu mantıksız. Premierede kaç dereceye çıkıyor. Ben 5 GHZ'de sabit 74 derecede render alabiliyorum. Kasam mesh olmamasına rağmen bu değerler. Ki aynı soğutucu bende de var.
Bende render alırken 74 falan görüyor. Pardon acemiyim bu konularda.
Tamam acemiyim biraz, sayenizde çözdüm olayı, teşekkürler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı