Çözüldü i7 4700HQ işlemci ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

quarest

Hectopat
Merhaba, i7 4700HQ işlemcim var. CS:GO oynarken 85 derecelere kadar çıkıyor, termal macun ve fan temizliğini 2 hafta önce falan yaptırdım ek olarak ısıyı azaltmak için neler yapabilirim?
(Ekran kartı Max 65 derece falan olurken işlemcinin 85 derece olması bana anormal geldi ayrıca sistemimde virüs vs. yok)

Çözüm
yaptım ve bir kaç dakika sonra yine mavi ekran aldım
Hay aksi!
Az önce -140'da bile sorun etmiyordu başta.

Core'u da -120 alın. Sorunun hangisinden kaynaklandığını öğrenmeye çalışmalıyız.

-120 alınca da yine devam ederse ikisini de -110 ayarlayın.
Hay aksi!
Az önce -140'da bile sorun etmiyordu başta.

Core'u da -120 alın. Sorunun hangisinden kaynaklandığını öğrenmeye çalışmalıyız.

-120 alınca da yine devam ederse ikisini de -110 ayarlayın.
sorun çözüldü ısı değerleri düştü ve mavi ekranda almıyorum yardımınız için çok teşekkür ederim
dediğim anda mavi ekran almam :D şuanda -110v de bi sorun yok inşallah olmazda

Son düzenleme:
sorun çözüldü ısı değerleri düştü ve mavi ekranda almıyorum yardımınız için çok teşekkür ederim
dediğim anda mavi ekran almam :D şuanda -110v de bi sorun yok inşallah olmazda
İnşallah. Kolay gelsin. Sorun olursa bildirin. Bu arada ThrottleStop Limits ile işlemcinizin performansını düşüren şeyleri görebilirsiniz. Orayı bana atarak performans sorunlarını da halledebiliriz.

İnşallah. Kolay gelsin. Sorun olursa bildirin. Bu arada ThrottleStop Limits ile işlemcinizin performansını düşüren şeyleri görebilirsiniz. Orayı bana atarak performans sorunlarını da halledebiliriz.
tamamdır teşekkür ederim :) şuanda bi performans sorunu yok herşey eskisi gibi sadece daha az ısınıyor ve limit sekmeside şu şekilde :
1627718868319.png

tamamdır teşekkür ederim :) şuanda bi performans sorunu yok herşey eskisi gibi sadece daha az ısınıyor ve limit sekmeside şu şekilde :
Eki Görüntüle 1123654
Oh!!
Bir çeşit problemler var ancak üstesinden gelmeniz sizin sistemde biraz zor.

Öncelikle Ana Ekranda BD PROCHOT tiki kalkmış durumda değil mi?

IccMax değerleri değişmiyor demiştiniz sanırım. Eminsiniz değil mi?

TPL sekmesini de atın tekrardan. Ekran görüntüsünü.

Sisteminizde biraz denemeler yapacağız bu arada sisteminizde ThrottleStop'u her başlangıçta ayarları uygulayacak şekidle ayarlamayı unuttuk. Şu videoyu izleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oh!!
Bir çeşit problemler var ancak üstesinden gelmeniz sizin sistemde biraz zor.

Öncelikle Ana Ekranda BD PROCHOT tiki kalkmış durumda değil mi?

IccMax değerleri değişmiyor demiştiniz sanırım. Eminsiniz değil mi?

TPL sekmesini de atın tekrardan. Ekran görüntüsünü.

Sisteminizde biraz denemeler yapacağız bu arada sisteminizde ThrottleStop'u her başlangıçta ayarları uygulayacak şekidle ayarlamayı unuttuk. Şu videoyu izleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
tamamdır birazdan izleyeceğim, bd procoht tiki evet kalkkık ve ıcc max değerleri dediğiniz gibi değiştimiyor
tpl sekmesi :
1627719894059.png

tamamdır birazdan izleyeceğim, bd procoht tiki evet kalkkık ve ıcc max değerleri dediğiniz gibi değiştimiyor
tpl sekmesi :
Eki Görüntüle 1123671
İlk olarak o videodaki gibi Windows başlangıcında çalışacak şekilde ayarlayın. Ardından:
1627719894059_edit_5181631242438.png

Şuradaki Lock kutucuklarını kaldırın. Muhtemelen sistemde bunu kilitlemişler.
Lock kutucuklarını kaldırın ve sistemi tamamen kapatın. Ardından sistem kapandıktan sonra yeniden açın. Kilitli işaretlerinin kalkmış olması gerekli. Onlar kalktıktan sonra biraz daha rahatız.

İlk olarak o videodaki gibi Windows başlangıcında çalışacak şekilde ayarlayın. Ardından:
Eki Görüntüle 1123680

Şuradaki Lock kutucuklarını kaldırın. Muhtemelen sistemde bunu kilitlemişler.
Lock kutucuklarını kaldırın ve sistemi tamamen kapatın. Ardından sistem kapandıktan sonra yeniden açın. Kilitli işaretlerinin kalkmış olması gerekli. Onlar kalktıktan sonra biraz daha rahatız.
tamamdır yapacağım şimdide burdaki problem neki sanırım kötü bi durum var

tamamdır yapacağım şimdide burdaki problem neki sanırım kötü bi durum var
İşlemciye bazen yeterli akım girmiyor.

Bir de şöyle bir durum var. Mesela otobandasınız. Birini sollamanız lazım ama arabanız pek ala hızlanamıyor ve adamı sollayamıyorsunuz.

İşlemci işte Frekansını yükseltmek için bir güce ihtiyaç duyuyor ama bunu alamıyor.

Bunlar en belirgin olanları.

İşlemciye bazen yeterli akım girmiyor.

Bir de şöyle bir durum var. Mesela otobandasınız. Birini sollamanız lazım ama arabanız pek ala hızlanamıyor ve adamı sollayamıyorsunuz.

İşlemci işte Frekansını yükseltmek için bir güce ihtiyaç duyuyor ama bunu alamıyor.

Bunlar en belirgin olanları.
tamamdır yaptım

tamamdır yaptım
TPL sekmesinin son halini atın.

Bu arada ayarlarınız uygulanmış mı diye de bakın. Undervolt belki yanlış yaptıysanız uygulanmamış olabilir. FIVR sekmesinde sağ üst tabloda Offset kısmında -0,1104 yazmalı yaptığımız birimler için.

Yeni konular

Geri
Yukarı