i7 10700K RTX 2060 oyunlarda FPS düşmesi

EmirEfeTr

Zeptopat
Daha fazla  
Her oyunda FPS düşmesi yiyorum. Özellikler fotoğrafta. Mesela FIFA 23'te sabit G-Sync açıkken 165 FPS oynarken bir anda 75'e düşüyor. Sabit 60'a alınca ise 40'a düşüp gene drop yiyorum. Bu Fortnite, Call of Duty, gibi birçok oyunda oluyor. Her şeyi inceledim ama çözemedim. Ne CPU ne de GPU ısınıyor. Ama drop her zaman...

WhatsApp Image 2023-06-06 at 20.14.09.jpeg

Her oyunda FPS düşmesi yiyorum. Özellikler fotoğrafta. Mesela FIFA 23'te sabit G-Sync açıkken 165 FPS oynarken bir anda 75'e düşüyor. Sabit 60'a alınca ise 40'a düşüp gene drop yiyorum. Bu Fortnite, Call of Duty, gibi birçok oyunda oluyor. Her şeyi inceledim ama çözemedim. Ne CPU ne de GPU ısınıyor. Ama drop her zaman...

Eki Görüntüle 1809747

RAM yetmiyor olabilir.Her nekadar 16gb olsada senin oynadığın ayarlar yüksekse geride kalıyor olabilir.Ya da en kötü ihtimalle hasar almış bir parçası vardır ki pek sanmıyorum.

Eki Görüntüle 1809747
Isınma sorunu yoksa. Öncelikle BIOS güncelleme ve DDU ile sürücü silip kurun.

RAM yetmiyor olabilir. Her ne kadar 16 GB olsa da senin oynadığın ayarlar yüksekse geride kalıyor olabilir. Ya da en kötü ihtimalle hasar almış bir parçası vardır ki pek sanmıyorum.

16 GB RAM o oyunlarda yeterli.

Merhaba tekrar. DDU ile silip tekrar kurdum. Ama tam olarak geçmedi. 2 tane fotoğraf koyacağım. İkisi de birkaç saniye aralıklarla çekildi. Sıcaklıklarda bir sorun yok. İşlemci 73 ü geçmiyor. Ekran kartı uzun süre çalışınca maksimum 80 oluyor. Bu arada fotoğrafları oyuna ilk girdiğimde çektim

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-06-06 at 22.33.36.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-06 at 22.33.36.jpeg
    402 KB · Görüntüleme: 20
  • WhatsApp Image 2023-06-06 at 22.34.03.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-06 at 22.34.03.jpeg
    382,7 KB · Görüntüleme: 20
Merhaba tekrar. DDU ile silip tekrar kurdum. Ama tam olarak geçmedi. 2 tane fotoğraf koyacağım. İkisi de birkaç saniye aralıklarla çekildi. Sıcaklıklarda bir sorun yok. İşlemci 73'ü geçmiyor. Ekran kartı uzun süre çalışınca maksimum 80 oluyor. Bu arada fotoğrafları oyuna ilk girdiğimde çektim

Eski sürücüleri deneyin, eski bir BIOS sürümü kurun. Çok rahatsız ediyorsa. Temiz kurulum deneyin. Bence sıcaklıklarda bir sorun olabilir. Şöyle deneyin:

Kasanın kapağını açın. FPS düştüğü zaman elinizle parçaları tek tek kontrol edin. Mesela RAM, Ekran kartı gibi. Fazla ısınan bir parça var mı diye. Termal macun yenileyebilirsiniz. Dediğim gibi temiz kurulumda çözüm olabilir.

Birde bu testleri ne olur ne olmaz tekrar yapın.

Testlerden herhangi bir uyarı mavi ekran yemeden yaparsanız donanım olma ihtimali yok denecek kadar az.

Hocam bi sıkıntı çıkmadı hiç bir şeyde.2060 ise stress testinde 1080p de sabit 130 civarı fps verdi. Sıcaklıkta maks 69 oldu.

Başka neylerden kaynaklı olabilir?

Geri
Yukarı