i7 10700K sisteme RTX4070 Ti eklenir mi?

Bütçede problem yok hocam da durduk yerde boşa da para vermeyelim tabi :) en optimum şartları sağlayacak bir de Intel olursa iyi olur öneriniz AMD pek sıcak bakmıyorum
Şuan için AMD'den başka işlemci önermem. Çünkü 13. Nesil ile 1700 soketin ömrü doldu. Yani şuan 13. nesil bir intel işlemci alırsan ileride yükseltmek istediğinde anakartı da değiştirmen gerekecek. O yüzden ölü bir sokete para vermenizi önermem. AMD tarafında AM5 soket 2025'e kadar kullanılacak. Kaldı ki yeni çıkan 7900X3D işlemcilerin şuan piyasada rakibi yok. O yüzden bütçede sorun yoksa benim önerim AMD Ryzen 9 7900X3D.

Yok illa Intel alacağım ben derseniz de Intel Core i7-13700 4070 Ti için yeterli olacaktır.

Peki yeni nesil giriş kablosunu nasıl çözeceksiniz. 4000 serisi yeni nesil güç girişleri ile geldi diye biliyorum.

Yardımı olması için aşağıdaki video referans olabilir. (28:20'de montajını görebilirsiniz)

Emin Çıtak PC Toplama
Kutunun içinden dönüştürücü kablo çıkıyor.

Şuan için AMD'den başka işlemci önermem. Çünkü 13. Nesil ile 1700 soketin ömrü doldu. Yani şuan 13. nesil bir intel işlemci alırsan ileride yükseltmek istediğinde anakartı da değiştirmen gerekecek. O yüzden ölü bir sokete para vermenizi önermem. AMD tarafında AM5 soket 2025'e kadar kullanılacak. Kaldı ki yeni çıkan 7900X3D işlemcilerin şuan piyasada rakibi yok. O yüzden bütçede sorun yoksa benim önerim AMD Ryzen 9 7900X3D.

Yok illa Intel alacağım ben derseniz de Intel Core i7-13700 4070 Ti için yeterli olacaktır.

Kutunun içinden dönüştürücü kablo çıkıyor.

Onunda yanma gibi sorunları mevcut. Ayrıca kutudan çıkmama durumunda da aparatı 3. parti firmalardan satın alacak ve bu da riski daha da yükseltecek.

2k kullanacaksanız büyük bir sorun yaratmaz, güç kaynağınız da yeterli. Ben yerinizde olsam ilk yükseltme için alırdım ilerleyen zamanlarda 14. nesil i5 veya i7'ye geçerdim yeni anakartla beraber.

Geri
Yukarı