i7 10700K'ya OC yapmak mantıklı mı?

aitsizbiri

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dostlar merhaba öncelikle. Sizlere şunu sormak istiyorum. Intel i7 10700K'ya overclock yapmak mantıklı mıdır yoksa referans değerlerinde mi kullanmalıyım? Sistemimi hem oyun hem de render için kullanıyorum. Sizlerin de fikrini öğrenmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
OC yapmak gözle görülür fark yaratır, iyi bir soğutucunuz varsa internetten iyice öğrenip kendiniz yapın veya bilen biline yaptırın, bilmiyorsanız kafanıza göre ayarlarla oynamayın.

Overclock yapmayacaksan o işlemciye o kadar para dökmenin ne anlamı var ki zaten. Referans değerleri de iyidir.
OC yapmak gözle görülür fark yaratır, iyi bir soğutucunuz varsa internetten iyice öğrenip kendiniz yapın veya bilen biline yaptırın, bilmiyorsanız kafanıza göre ayarlarla oynamayın.
Referans değerli bence yeterli. Kullanıcağınız karta göre ufak tefek overclocklar yapabilirsiniz.
sistemde thermaltake sıvı sooğutma var ve rtx 360ti var sorun şuki hayatımda hiç oc yapmadım ve nasıl yapacağıma dair çekincelerim var youtubede bir cok video var ama en sağlıklı nasıl yapılır gerçekten bilmiyorum.Ayrıca 650w thermaltake 80gold güç kaynağı var

Sistemde Thermaltake sıvı sooğutma var ve RTX 360 Ti var sorun şuki hayatımda hiç OC yapmadım ve nasıl yapacağıma dair çekincelerim var YouTube'da bir cok video var ama en sağlıklı nasıl yapılır gerçekten bilmiyorum. Ayrıca 650W Thermaltake 80Gold güç kaynağı var

Tavsiyem bilgisayarcıda güzel bir OC yapmanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı