i7-10750H laptop oyunda düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Zekke

Decapat
Daha fazla  
  • Intel i7-10750H (2.60GHz) 12 cpus.
  • NVIDIA GTX 1650 Ti.
  • Intel UHD Graphics.
  • 16 GB RAM.

Fortnite oynarken ayarların hepsi destansı, V-Sync kapalı, DirectX12 ve NVIDIA Reflex Boost+ kullanıyorum ve oyun hep 35-40 FPS arası gidip geliyor.
İzlediğim videolarda aynı ayarlar ve sistem özellikleriyle 60-75 FPS aldığını görüyorum ancak bende hep 30-40 FPS, ayarları en düşüğe alsam bile FPS değişmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücülerin güncel olduğundan emin misin benim masaüstü PC de GTA 5 çok kötü kasıyordu sistem iyi olmasına rağmen sonra ekran kartını güncelledim düzelmişti.

Dahili kartı görüyor olabilir. Masaüstü sağ click - görüntü ayarları - grafik seçeneklerine girin. Oyunun exe dosyasını seçin ve grafik birimi seçiminde performansı seçin.

Laptop çok ısındığı için olabilir.

Dahili kartı görüyor olabilir. Masaüstü sağ Click - görüntü ayarları - grafik seçeneklerine girin. Oyunun exe dosyasını seçin ve grafik birimi seçiminde performansı seçin.

Yok onu ayarlamıştım GTX 1650 Ti'ı görüyor.

Sürücülerin güncel olduğundan emin misin benim masaüstü PC de GTA 5 çok kötü kasıyordu sistem iyi olmasına rağmen sonra ekran kartını güncelledim düzelmişti.

Bütün sürücülerim güncel sadece son NVIDIA Driver'ı indirmedim, ondan bir önceki sürümü kullanıyorum.

Yok onu ayarlamıştım GTX 1650 Ti'ı görüyor.

Büyük ihtimal ya kart ya da işlemci ısıdan dolayı clock hızlarını veya çekirdeklerde düşüşe gidiyordur. MSI Afterburner programından bir izleyin hocam değerleri.

Büyük ihtimal ya kart ya da işlemci ısıdan dolayı clock hızlarını veya çekirdeklerde düşüşe gidiyordur. MSI Afterburner programından bir izleyin hocam değerleri.

Herhangi bir oyun çalışmazken 52-60 derece gözüküyor.

Herhangi bir oyun çalışmazken 52-60 derece gözüküyor.
Sistem boştayken bence fazla bir sayı hocam. İçini açıp hava tutmayı dene sonrasında macunlarını yenileyebilirsin.

Isıdan dolayı frekans kısıyor. Boşta bu değerler normal değil. En son ne zaman termal macun yeniledin ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…