i7 10750H RTX 2070 Super laptop oyun performansı normal mi?

bblankk

Centipat
Daha fazla  
Merhaba.
Bu sistem özelliklerine sahip bilgisayarımın FPS değerleri şu şekilde normal mi?
Excalibur g900.
i7 10750H RTX 2070s 16 GB RAM 240Hz monitör.
CS:GO: 1024x768 Low AVG 190 FPS.
GTA V: 1920x1080 high 80 FPS.
RDR 2.: 1920 X1070 med. 60 FPS.
Hitman 3: 1920x1080 high. 70 FPS.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1070 laptop RDR 2'de medium ayarlarda 60 FPS veriyor. RTX 2070 Super için biraz düşük kalmış. CS:GO FPS'sine de bakacak olursak muhtemelen MUX Switch yok ve tek kanal bellek var gibi.

Onlar olmadan bile 1050 ve i5 8300H cihazdan düşük performans veriyor.
Laptop prize takılı iken oyun oynuyorsunuz değil mi? Casper'da nasıl oluyor bilmiyorum ama birçok laptopta Performance, Balanced, Silent gibi modlar var. Mümkünse performans moduna alın. Ayrıca Optimus varsa ve tek kanal bellekse özellikle texture efektlerin bol olduğu yerde GPU kullanımı %50'nin aşağısına kadar düşebiliyor. Mesela RDR 2'de boş bir arazide at koşturduğunda GPU kullanımı %80'lerde iken daha kalabalık şehir merkezlerinde %30'lara kadar düşebiliyor. Bu da FPS'yi oldukça aşağıya çekiyor. Söz konusu Optimus olmayam veya dual channel RAM'li modellerde böyle düşüş olmuyor. Sorun bundan da kaynaklı olabilir.ç Varsa bir monitör bağlayıp bir de o şekilde FPS değerlerine bakın. Eğer iki kat artış olursa FPS'de sorun bundan kaynaklıdır.

Laptop prize takılı iken oyun oynuyorsunuz değil mi? Casper'da nasıl oluyor bilmiyorum ama birçok laptopta Performance, Balanced, Silent gibi modlar var. Mümkünse performans moduna alın. Ayrıca Optimus varsa ve tek kanal bellekse özellikle texture efektlerin bol olduğu yerde GPU kullanımı %50'nin aşağısına kadar düşebiliyor. Mesela RDR 2'de boş bir arazide at koşturduğunda GPU kullanımı %80'lerde iken daha kalabalık şehir merkezlerinde %30'lara kadar düşebiliyor. Bu da FPS'yi oldukça aşağıya çekiyor. Söz konusu Optimus olmayam veya Dual channel RAM'li modellerde böyle düşüş olmuyor. Sorun bundan da kaynaklı olabilir. Ç Varsa bir monitör bağlayıp bir de o şekilde FPS değerlerine bakın.

Sanırsam yanlış mesajı alıntıladın.
Ben 340 FPS alıyorum yazdığım cihaz ile, Monster Abra A5 v13.1. Benim cihazımda sorun yok, konu sahibinin cihazında var.

Yeni konular

Geri
Yukarı