Çözüldü i7-10750H sıcaklığı aniden artıp düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gallus lepus

Decapat
Daha fazla  
İyi günler, Skyrim oynarken sıcaklık değerlerini kontrol ediyordum aklıma bir şey takıldı, işlemci sıcaklığının 65 dereceden bir anda 85 dereceye zıplaması tekrar 70'e düşmesi gibi olaylar normal mi? MSI Afterburner çok sağlıklı değerler sunmuyor gibi geldi.

Çözüm
Merhaba. Tam olarak bu uygulamayla oyunda nasıl değerlere bakacağımı anlayamadım...
Örneğin Core Temperatures yazan kısma sağ tıklayıp Show Graph derseniz grafik biçiminde görünür. Grafik görünümünü açıp oyuna girebilirsiniz.

...30 dakika oynadım ve değerler aşağıdaki gibi. Buradan bir sonuç çıkarabilir miyiz?
Maksimum sıcaklık yüksek. Mobil cihaz olmasına bağlayabiliriz bunu. Mobil olduğu için ani ısınması da pek sorun değil bence.
İyi günler, Skyrim oynarken sıcaklık değerlerini kontrol ediyordum aklıma bir şey takıldı, işlemci sıcaklığının 65 dereceden bir anda 85 dereceye zıplaması tekrar 70'e düşmesi gibi olaylar normal mi? MSI Afterburner çok sağlıklı değerler sunmuyor gibi geldi.
Core Temp ile takip etmeyi deneyin. Farklı sonuç veriyorsa Afterburner'dandır.

BIOS'tan işlemciyi maksimum performansa alın. Çalıştıra MSConfig yazıp girin önyüklemeden gelişmiş seçeneklere basıp işlemci sayısını maksimuma alın uygulayın zaman aşımını 5 saniyeye ayarlayın. Fanınız tozlu olabilir fanı temizlemeyi de deneyebilirsiniz.

Monster Tulpar T7 20.2 olması lazım. Bir ara ağır bir grafik modu kurmuştum, onla beraber 96 dereceye kadar çıkmıştı. Sonra ben kendim alt F4 çektim. Şu anlık 90'ı geçmiyor diyebilirim.

İşlemci güçlü ve laptop olduğu için sıcaklık değişimleri normal, o işlemci 100 dereceye kadar stabil çalışır. Bütün çekirdeklerin sıcaklık değişimleri aynı mı? Skyrim'i ENB olmadan oynamaya devam edin, Creation oyun motoru eski ve optimizasyonu kötü olduğu için bazı mekanlarda işlemciye ani yük bindirebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı