Çözüldü i7-10750H sistem mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

schieber

Picopat
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
NVMe M.2 (PCIe)
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti
Anakart
-
İşlemci
Intel Core i7-10750H
Valorant oynarken çöküyor hem de mavi ekran verdi inceler misiniz? Teşekkürler şimdiden.

Çözüm
Bir düşünelim ama tam emin olamıyorum.

Power ve VRAM testleri sağlam çıkıyor.
Ama 3D çöküyor.

Son bir şey daha isteyeceğim.
MSI Kombustor ile ekran kartını maksimum 10 dakika test edin ve değerleri gözlemleyin.
Stabil gibiyse o zaman her şey sürücü kaynaklı diyeceğim gibi görünüyor.
Kart arızalı mı acaba onu düşünmeye başladım.

OCCT ile 10 dakikalık bir VRAM testi çalıştırsak olur mu?
Ayarlarına ellemeden direkt çalıştıralım.

Sonrasında onar dakika sürelerle aynı programdan 3D ve Power test çalıştırmanızı istiyorum.
Güçle alakalı da bir sorun kaynaklı çöküyor olabilir kart.

Tabii ki yapalım programı indireyim gün içinde.
Umarım kart arızalı değildir ve kartın kesin arızalı olup olmadığını bu testle görebilecek miyiz?
Bu arada yardımlarınız için teşekkürler umarım çözüme ulaşırız.

Power test haricinde çökmesi durumunda yüzde 90 arızalı diyebilirim.

Ama testlere dediğim gibi bakmamız lazım.

00:00:00 - ınfo - test schedule started at 2022-06-24 18:58:21 00:00:00 - ınfo - VRAM - started (duration: 01:00:00) 00:10:10 - ınfo - VRAM - stopped 00:10:10 - ınfo - test schedule stopped by user request.

Bu şekilde yaptım ama sonucu nasıl alacağımı bilemedim bu mudur sonuç VRAM bu test.

Aslında sonuç bu değildi ama neyse.
Test çökmediyse bir sıkıntı yoktur.

1656089485646.png

Bu şekilde bitti ama test sonuçlarını alamadım buradan nereden alacağımı bulamadığım için atamadım kusura bakmayın.

Aslında sonuç bu değildi ama neyse.
Test çökmediyse bir sıkıntı yoktur.

Bu arada şimdi Power ve 3D testlerini de 10 dakika şeklinde yapayım çökme vs olmazsa sorun yok mu demek oluyor.

VRAM testi sağlam.

O zaman sürücü deneyeceğiz.
Verdiğim linklerden hangisini yüklemiştiniz kart için?

Muhtemelen çökmez ama yapın o testleri de.

Herhangi bir link paylaşmamıştınız benimle indirmem için.
Deneyelim sürücüyü vallahi sadece Valorant oynanıyor PC de onda da sürekli kart çöktü hatası alınıyor.

Bu arada o testleri de yapıyorum şu an 10 dakika şeklinde keşke sonuçları da alabilseydim sizinle paylaşabilseydim.

Başka bir konu ile karıştırmışım kusura bakmayın.

Testlerinizi yapın, sonrasında verdiğim 497.29 sürümünü kurmayı deneyin.
Stabil bir sürümdür.

DDU ile kaldırıp kurmaktan bıktınız biliyorum ama yine de aynı işlemi yeniden uygulayacağız.
Ayrıca çözüm işaretini kaldırın konuyu çözemedik çünkü.

Başka bir konu ile karıştırmışım kusura bakmayın.

Testlerinizi yapın, sonrasında verdiğim 497.29 sürümünü kurmayı deneyin.
Stabil bir sürümdür.

DDU ile kaldırıp kurmaktan bıktınız biliyorum ama yine de aynı işlemi yeniden uygulayacağız.
Ayrıca çözüm işaretini kaldırın konuyu çözemedik çünkü.

Tabii ki bu sürümü kuralım hemen bu testleri bitirdikten sonra şimdi son test 3D yapılıyor sonrasında DDU ile işlemleree devam edeceğim sorun çözülsün de sizin de başınızı şişirdim bu süreçte.

Tabii ki bu sürümü kuralım hemen bu testleri bitirdikten sonra şimdi son test 3D yapılıyor sonrasında DDU ile işlemleree devam edeceğim sorun çözülsün de sizin de başınızı şişirdim bu süreçte.
Böyle konular açıkçası benim için pek bir şey değil hocam. Alıştım artık.
Çözüm odaklı olma yeteneğini geliştiriyor aslında, bir anlamda bana böyle faydası oluyor.

Geri
Yukarı