i7-10750H sistemde Hackintosh kurulur mu?

SSD konusunda pek iyi değilim hocam, öneri konusu açabilirsiniz. Desteklenmeyen SSD'ler az zaten, siz yine almadan önce model sıkıntılı mı diye sorabilirsiniz.

SSD konusunda pek iyi değilim hocam, öneri konusu açabilirsiniz. Desteklenmeyen SSD'ler az zaten, siz yine almadan önce model sıkıntılı mı diye sorabilirsiniz.

Tamam yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-12-22 000851.jpg
    Ekran görüntüsü 2022-12-22 000851.jpg
    106,1 KB · Görüntüleme: 23
Bu EFI ile tekrar Monterey deneyin, büyük ihtimalle kurulmayacaktır tabii. Eğer kurulmazsa aşağıdaki linkteki Catalina imajı ile attığım EFI'yi kullanıp deneyin.

Bu EFI ile tekrar Monterey deneyin, büyük ihtimalle kurulmayacaktır tabii. Eğer kurulmazsa aşağıdaki linkteki Catalina imajı ile attığım EFI'yi kullanıp deneyin.

Hocam bu EFI ile Monterey kurmayı denedim. Bu sefer hiçbir şekilde donmadı. İlk kurulum ekranı bitti ikinci aşamada Apple logosu altında yazan sürede normalde 29 dakika kaldı deyip donuyordu ama bu sefer bayağı ilerledi en son "Bir dakika bile kalmadı" yazısında kaldı uzun bir süre ama yine de donmadı. Gece saat 4 gibiydi bayağı yorulmuştum uyku bastı kapattım yarın devam ederim diye. Ama şimdi aynı adımları yapıyorum ilk kurulum bitiyor ikinci biraz sürüyor 5 dk fln ve kurulum ekte ekran görüntüsündeki gibi hata alıyorum. Gelişme şu ki artık donmuyor

Hocam bu EFI ile Monterey kurmayı denedim. Bu sefer hiçbir şekilde donmadı. İlk kurulum ekranı bitti ikinci aşamada Apple logosu altında yazan sürede normalde 29 dakika kaldı deyip donuyordu ama bu sefer bayağı ilerledi en son "Bir dakika bile kalmadı" yazısında kaldı uzun bir süre ama yine de donmadı. Gece saat 4 gibiydi bayağı yorulmuştum uyku bastı kapattım yarın devam ederim diye. Ama şimdi aynı adımları yapıyorum ilk kurulum bitiyor ikinci biraz sürüyor 5 dk fln ve kurulum ekte ekran görüntüsündeki gibi hata alıyorum. Gelişme şu ki artık donmuyor

Tekrar yüklemeyi denedim. Yaklaşık 3 saattir böyle ama kilitlememiş hala mouse çalışıyor
20221223_184115.jpg

Dosya Ekleri

• 20221223_102052.jpg
    20221223_102052.jpg
    129,4 KB · Görüntüleme: 20
  • 20221223_102155.jpg
    20221223_102155.jpg
    80,6 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:

Hocam bu SSD'yi aldım ve sonunda başarıyla kuruldu.
Ekran kartını tanıttım.

Wi-Fi ve Bluetooth kextlerini ekledim. (Her açıldığında Wi-Fi kendim açıp bağlıyorum ve biraz daha geç bağlanıyor. Bluetooth aygıtları gözüküyor sanırım çalışmıyor çünkü kulaklığımı bağlayamadım.)

Ses aygıtı çalışmıyordu NVRAM kısmında (boot-args de alcid = 1, 1'i 13 olarak değiştirdim artık çalışıyor.)

Toucpad çalışmıyor.

Uyku çalışmıyor.(Ekran ikiye bölünüyor)

Ve henüz EFI'yi SSD'ye monte edemedim çünkü sadece Windows'un kurulu olduğu EFI tek gözüküyor.

Şimdilik bu sorunlarım var. Başka yapmam gerekenler nelerdir?
EFI'yi sizlerle paylaşıyorum eksik var mı diye kontrol eder misiniz?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    101 KB · Görüntüleme: 16
  • 2.png
    2.png
    107,7 KB · Görüntüleme: 18
  • 3.png
    3.png
    106,6 KB · Görüntüleme: 17
  • 4.png
    4.png
    108,8 KB · Görüntüleme: 15
  • 5.png
    5.png
    109,4 KB · Görüntüleme: 15
SMBIOS'u değiştirebilirsiniz, Bluetooth ve touchpad için EFI'yi inceleyeceğim.

Geri
Yukarı