i7 10750H Turbo Boost kapatmak zararlı mı?

Aselizan

Hectopat
Arkadaşlar merhaba Intel Core i7 10750H islemcim var ve RTX2060. Witcher 3 ulta ayarlarda Turbo Boost kapali degilken islemci sicakligi 90 derecelerde oluyor ve ortalama 85 ila 100 FPS arasinda degisiyor Boost'u kapattığımda ise ortalama 75 derece oluyor CPU sıcakligi ve aynı FPS degerleri oluyor. Hatta Boost kapali iken bazen cok daha iyi FPS degerleri oluyor. Boost kapatmak zararlı mıdır? Uzun vadede diğer donanımlara zarar verir mi bir zararı var mıdır yani kisaca?

Hayır hiç bir zararı yoktur. Aksine sizin durumunuzda faydalıdır diyebilirim, fakat boost kapalı iken nasıl oluyor da aynı FPS oluyor anlamış değilim. Daha da düşük sıcaklıklar için Undervolt yapabilirsiniz ve evet bununda zararı yoktur :).

Hayır hiç bir zararı yoktur. Aksine sizin durumunuzda faydalıdır diyebilirim, fakat boost kapalı iken nasıl oluyor da aynı FPS oluyor anlamış değilim. Daha da düşük sıcaklıklar için Undervolt yapabilirsiniz ve evet bununda zararı yoktur :).
Nasıl oluyorda aynı fps veriyor bende anlamadım gercekten ve undervoltu arastirdim ve maalesef benim işlemcilerde undervolt yapilamiyormusun :( bi sorum daha var fps degerleri normal mi acaba

Nasıl oluyorda aynı fps veriyor bende anlamadım gercekten ve undervoltu arastirdim ve maalesef benim işlemcilerde undervolt yapilamiyormusun :( bi sorum daha var fps degerleri normal mi acaba?
FPS değerleri hakkında bilgim yok fakat benim İ5 4200H işlemcim bile Undervolt oluyor sizin işlemcinizin olmadığına emin misiniz?

Nasıl oluyorda aynı FPS veriyor bende anlamadım gercekten ve undervoltu arastirdim ve maalesef benim işlemcilerde undervolt yapilamiyor musun :( bir sorum daha var FPS degerleri normal mi acaba?

Bütün oyunlarda bu değerler böyle olmaz. İki bölüm vardır ekran kartına daha çok önem veren oyunlar işlemciye önem veren oyunlar. İşlemciye önem verenler daha çok CS:GO benzeri FPS oyunları. Render isteyen oyunlar daha çok işlemciye önem verir. Burada bir sorun yok merak etmeyin rahatlıkla kullanın iyi günler ve bol şans dilerim.

Gördüğüm kadarıyla öyle bu işlemciye ait hiçbir undervolt uygulaması bulamadım.

Rehberimden bakıp yapabilirsin kral. Ayrıca eğer yapınca sıcaklık düşmezse desteklemiyor demektir. 10300H desteklemiyordu 10750 bilmiyorum.

Rehberimden bakıp yapabilirsin kral. Ayrıca eğer yapınca sıcaklık düşmezse desteklemiyor demektir. 10300H desteklemiyordu 10750 bilmiyorum.

Teşekkürler, bide bu undervolt uygulaması cihazı garanti dışı bırakır mı ? Marka monster henüz 3 gün önce aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı