i7 10750H Turbo Boost özelliğini kapatmak zararlı mı?

hberkey

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar Turbo Boost kapatmak zararlı mıdır?
İşlemcim i7 10750H.

CS:GO oynarken Turbo Boost açıkken performans kaybi hiç olmuyor ancak 86 dereceyi görüyor. Ultra ayarlarda 250 FPS'de sabit alıyor, oyun oynarken Turbo Boost'i kapattığimda ise sıcaklık sabit 55 oluyor, oyunlarda kapalı onun harici açık olsa sıkıntı olur mu?
Not: Laptop.

Son düzenleyen: Moderatör:
Onun amacı oyunlarda frekans yükseltmesi zaten. OyunlarDA kapalı olup normalde açık kalmasını istemek baya bir komik. Laptoplarda 90 derecenin üstünde çok uzun süre kalmadıkça sorun olmaz. Normal denebilir bu sıcaklık.

O ayarı kapatmak bilgisayara zarar vermez. Performansı azalır.

Arkadaşlar turbo boost kapatmak zararlı mıdır?
İşlemcim i7 10750h

Cs go oynarken turbo boost açıkken performans kaybi hiç olmuyor ancak 86 dereceyi görüyor ultra ayarlarda 250 FPS de sabit alıyor oyun oynarken turbo boosti kapattığimda ise sıcaklık sabit 55 oluyor oyunlarda kapalı onun harici açık olsa sıkıntı olur mu
B
Onun amacı oyunlarda frekans yükseltmesi zaten. OyunlarDA kapalı olup normalde açık kalmasını istemek baya bir komik. Laptoplarda 90 derecenin üstünde çok uzun süre kalmadıkça sorun olmaz. Normal denebilir bu sıcaklık.

Şuana kadar bir performans kaybi hissetmedim gözle görülür
Model ne? Zararı olmaz sadece biraz FPS ve ısı kaybın olur. CSGO tarzı oyunlar da Turbo özelliğini kullanmak saçma bence.
Casper çok memnunum Yeni çıkan modellerinden
1660 ti 16 GB ram

NBA 2k21 de 90 dereceyi gördü ultra ayarlarda sonra 85 lere düştü ama 85 seviyelerinde de oynamak istemiyorum en iyisi turbo boost kapatiym ben
Model ne? Zararı olmaz sadece biraz FPS ve ısı kaybın olur. CSGO tarzı oyunlar da Turbo özelliğini kullanmak saçma bence.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı