i7 1165G7 - Intel iris Xe vs i5 10210U - MX450 laptop

Bütçe
10000

nibleynx

Zeptopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
SSD
Merhaba dijital pazarlama uzmanıyım ve bilgisayarım artık dayanamadı ve sonsuzluk uykusuna daldı. Maalesef ki yadigarımın yerine yeni bir bilgisayar almalıyım ve bilgisayar için de 10k üzeri bir bütçe ayırmak istemiyorum.

Birkaç yerde araştırma yaptım sıfır ayarında kutusu olmayan garantisi devam eden 2 adet cihaz buldum

1. Casper Nirvana i7 1165G7 2.80GHz & 2.80GHz işlemcili 256 GB SSD Intel iris Xe ekran kartlı 8gb ram
  2. Casper Nirvana i5 10210U 1.60 GHz & 2.11 GHz işlemci 256 GB SSD MX450 2gb Ekran kartı 8gb ram

Fiyatlar aynı benim için önemli olan performans. Birisi i7 gel beni al diyor diğeri de alma onu bende 2gb harici ekran kartı var diyor :D

Bu arada cihazların fiyatı 8700 TL

Bunlar arasında hangisini tercih edeyim ? Bunları tercih etmeyip başka bir şey mi bakayım ?

Tamamen cihazı nasıl kullanacağınıza bağlı hocam. İş + Oyun diyorsanız i5 sadece iş yapacağım diyorsanız i7 almalısınız. 2 aynı özellikle olsa tavsiyeler gelirdi ancak bambaşka cihazlar :)

Tamamen cihazı nasıl kullanacağınıza bağlı hocam. İş + Oyun diyorsanız i5 sadece iş yapacağım diyorsanız i7 almalısınız. 2 aynı özellikle olsa tavsiyeler gelirdi ancak bambaşka cihazlar :)
yorumunuz için teşekkürler yani oyun dediğim maks lol arada aklıma NFS Most Wanted düşüyor o :D

Bazen ufak çapta photoshop yapıyorum

Geri
Yukarı