Intel Iris Xe Graphics 128MB VRAM gözüküyor

ekin asilsoy

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. HP Elite book 840 G8 laptopum var. Intel Iris Xe ekran kartı var ama VRAM'i 128MB gözüküyor fotoğraftaki gibi. Lumion uygulamasını açamıyorum ama millet düşük ayarda oyun açıyor. Bu iş nasıl oluyor acaba bu sorunu nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-08-11 012048.png
    Ekran görüntüsü 2023-08-11 012048.png
    11,4 KB · Görüntüleme: 60
Sizin sorununuz Lumion programının harici grafik istiyor olması olabilir mi? Dahili grafik ile evet oyun açmış olabilirler ama Lumion yanlış bilmiyorsam 3D modelleme programı ve muhtemelen onboard grafik birimi ile ya çalışmıyor ya da çok ağır çalışıyor olabilir. Sizin kıyas yaptığınız şeyler farklı yani...

Sizin sorununuz Lumion programının harici grafik istiyor olması olabilir mi? Dahili grafik ile evet oyun açmış olabilirler ama Lumion yanlış bilmiyorsam 3D modelleme programı ve muhtemelen onboard grafik birimi ile ya çalışmıyor ya da çok ağır çalışıyor olabilir. Sizin kıyas yaptığınız şeyler farklı yani...

Ama 128MB ile CS:GO'ya da PUBG gibi oyunları nasıl açıyor onu anlamadım. Lumion en az 2 GB ekran kartı istiyormuş. Ama bu Intel Iris Xe ekran kartı 4 GB yazıyor her yerde neden böyle bir VRAM gözüküyor onu anlayamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı