i7 1165G7 ve MX330 + 16 GB RAM Genshin Impact'te 10 FPS veriyor

bilinmiyor9

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
M2 ssd pci3
Ekran kartı
mx330 , iris xe
Anakart
Dell
İşlemci
i7 1165g7
Sistem özelliklerim kötü değil bu oyunu rahat oynatacak güçte. En düşük ayarlarda bile 10 FPS alıyorum internette i3 1035G MX330 ve 8 GB ile bile insanlar orta ayarlarda en az 35 FPS alıyor. Ben oynayamıyorum bile en düşük ayarlarda Max 10FPS oluyor.

İşlemci: i7 1165G7.
Ekran kartı: MX330 ve iris Xe.
RAM: 16 GB.
SSD: 512 GB Kingston NVMe M.2 SSD 3000 yazma 3000 okuma.

Dell Inspiron 5406 dokunmatik laptop
@Artoria Pendragon

Son düzenleme:
kendi sayfasındaki rehberden
Quick CPU reset application settings to default
Şu şekil sıfırladım sizce gitmişmidir kurcalamalarım
fotoyu SIFIRLAMA adında ekledim. Bi bakabilir misiniz?

İnternette araştırdım benim laptop dokunmatik bir laptop olduğu için tek fanlı ve tek hava çıkışlı sıcaklık eşiği düşük olduğu için direk işlemci kendini kısıyor sanırsam ilk açtığım andan itibaren kasmıyor işlemci ısınınca sabitliyor ben bu laptopun altına fan alsam sizce teorik olarak bunun önüne geçebilir miyiz. Throotle den cpu ısınınca hız düşürmeyi kapatınca laptop 2 dk geçmeden kendini kilitliyor.
Muhtemelen D-PROCHOT'u kapattınız. Prochot, işlemciniz ısındığı vakit belirli bir dereceye geldikten sonra fan da soğutmaya yetmez ise işlemci kendisini %50 civarı kısar. Bu da işlemcinin soğumasını bir nebze sağlar ama çok fazla performans kaybedersiniz. ThrottleStop'daki Prochot korumasını tikli hale getirin. Yoksa laptopu yakarsınız. Fanın döndüğüne emin misiniz? Ayrıca bu dereceler oyundan sonraki dereceler mi yoksa oyuna girmediniz mi? Eğer oyuna girmeden bu dereceler böyle ise vay anam vay. Laptopu kaç yıldır kullanıyorsunuz? Laptopun altına fan alırsanız size fayda sağlamayacaktır. Çünkü bu laptopta zaten giriş çıkış havalandırmaları yok. Eğer laptop sizde 5 yıldan uzun süreden beri sizinle ise tanıdığınız güvenilir bir tamirciye fan ve kendinize kaliteli bir termal macun alıp o termal macun ile termal macununu yenilettirin.

Muhtemelen D-PROCHOT'u kapattınız. Prochot, işlemciniz ısındığı vakit belirli bir dereceye geldikten sonra fan da soğutmaya yetmez ise işlemci kendisini %50 civarı kısar. Bu da işlemcinin soğumasını bir nebze sağlar ama çok fazla performans kaybedersiniz. ThrottleStop'daki Prochot korumasını tikli hale getirin. Yoksa laptopu yakarsınız. Fanın döndüğüne emin misiniz? Ayrıca bu dereceler oyundan sonraki dereceler mi yoksa oyuna girmediniz mi? Eğer oyuna girmeden bu dereceler böyle ise vay anam vay. Laptopu kaç yıldır kullanıyorsunuz? Laptopun altına fan alırsanız size fayda sağlamayacaktır. Çünkü bu laptopta zaten giriş çıkış havalandırmaları yok. Eğer laptop sizde 5 yıldan uzun süreden beri sizinle ise tanıdığınız güvenilir bir tamirciye fan ve kendinize kaliteli bir termal macun alıp o termal macun ile termal macununu yenilettirin.
@caglar_universal Hocam Termal macunu daha dün tanıdığım ve çok güvendiğim bir bilgisayarcı abiye yenilettim yanında fanı da temizleyip yağladı yani daha ben kurcalamadan da bu şekildeydi termal macun öncesi ile sonrası hiç fark olmadı eskiden de aynı sıcaklıktaydı yeni fotoyu alta bırakıyorum 4 tane youtube sekmesi 3 tane google sekmesi açık kullanıyorum şuan throotle stop kapalı turn on da değil ve Quick cpu sıfırladığım artı olarak biosun performans ayarlarını fabrika ayarlarına döndürdüğüm hali alttaki foto

Zaten normal olarak şuan işlemcim 45-55 arası çalışıyor ama arada 93-95 bulup hemen iniyor ve işlemcim arada 4.7 ghz ye kadar çıkıyor turbo boostu kullanıyor nedense.
Ekran kartım ise 47 derece ve fanlarımı sessiz modda kullanıyorum.

@caglar_universal Hocam Termal macunu daha dün tanıdığım ve çok güvendiğim bir bilgisayarcı abiye yenilettim yanında fanı da temizleyip yağladı yani daha ben kurcalamadan da bu şekildeydi termal macun öncesi ile sonrası hiç fark olmadı eskiden de aynı sıcaklıktaydı yeni fotoyu alta bırakıyorum 4 tane youtube sekmesi 3 tane google sekmesi açık kullanıyorum şuan throotle stop kapalı turn on da değil ve Quick cpu sıfırladığım artı olarak biosun performans ayarlarını fabrika ayarlarına döndürdüğüm hali alttaki foto

Zaten normal olarak şuan işlemcim 45-55 arası çalışıyor ama arada 93-95 bulup hemen iniyor ve işlemcim arada 4.7 ghz ye kadar çıkıyor turbo boostu kullanıyor nedense.
Fan girişleri laptopun altında çıkışı ise ekranın orada tek çıkış sağ bölmede sol bölmede süs olarak çıkış şekli verilmiş kapalı bir hazne var. İçinin fotosunu atayım mı ?

Dosya Ekleri

• ısı.png
    ısı.png
    159,9 KB · Görüntüleme: 17
@caglar_universal Hocam Termal macunu daha dün tanıdığım ve çok güvendiğim bir bilgisayarcı abiye yenilettim yanında fanı da temizleyip yağladı yani daha ben kurcalamadan da bu şekildeydi termal macun öncesi ile sonrası hiç fark olmadı eskiden de aynı sıcaklıktaydı yeni fotoyu alta bırakıyorum 4 tane YouTube sekmesi 3 tane Google sekmesi açık kullanıyorum şu an throotle stop kapalı turn on da değil ve Quick CPU sıfırladığım artı olarak BIOS'un performans ayarlarını fabrika ayarlarına döndürdüğüm hali alttaki fotoğraf

Zaten normal olarak şu an işlemcim 45-55 arası çalışıyor ama arada 93-95 bulup hemen iniyor ve işlemcim arada 4.7 GHz'ye kadar çıkıyor Turbo Boost'u kullanıyor nedense.

O adama gidip sor ve hangi marka termal macunu kullandığını ve o termal macunun fotoğrafını yollasın. Ayrıca o fotoğrafı buraya da at. Kalitesiz bir şey sürdüyse bu dereceler çok normal. Kendine kaliteli bir termal macun alıp onu sürdürt. Ekstra olarak bilgisayara herhangi bir şey yapmadığını ve daha kötü hale geldiğini söyle. Kendi aldığın termal macunu sürdürt. Sıcaklıklar düşecek ve işlemci sıcaklıktan dolayı kıstığı saat hızlarını artık kısmaz ve düzgün bir performans alacaksın. Termal macun için başka bir konu aç ve beni orada etiketle.

O adama gidip sor ve hangi marka termal macunu kullandığını söylesin sana. Kalitesiz bir şey sürdüyse bu dereceler çok normal. Kendine kaliteli bir termal macun alıp onu sürdürt. Ekstra olarak bilgisayara herhangi bir şey yapmadığını ve daha kötü hale geldiğini söyle. Kendi aldığın termal macunu sürdürt. Sıcaklıklar düşecek ve işlemci sıcaklıktan dolayı kıstığı saat hızlarını artık kısmaz ve düzgün bir performans alacaksın. Termal macun için başka bir konu aç ve beni orada etiketle.
Hocam adam benim abim gibi ve kendisi şirketlerin güvenlik sistemlerini yapıyor ve bilgisayarlarını topluyor genelde yani normal bir bilgisayarcı değil üst düzey çalışıyor hayatını bu işe adamış biri bende yapardım kendim ama o dedi ki ben sana her şeyi yapıvereyim hafta sonu zaten gel halledelim dedi halletti güzel bir şey sürmüştür nasıl sorayım adama ?
Şuan fanlarım otamatik çalışmayı durdurdu zaten ısı düşük olunca duruyor oyunda falan harıl harıl çalışıyor. Sorun bence i7 1165g7 işlemcinin düşük bir işlemci olması ve ofis için üretilmiş olması oyun oynamıyorken o kadar hızlı ki eski i5 10400 ve gtx 1650 pc m den daha hızlı çalışıyor son bios zamanı 4.6 saniye ve 3-4 saniyede açılıyor hemen laptop. Ben artık öyle kanaat getirdim oyun bu laptopa göre değil dokunmatik ekrana ihtiyaç duymasam gaming sistem dizerdim ama en ucuz kalem destekli tablet 7k onun yerine kalem destekli laptop işimi daha ucuza çözüyor ben bunu 6 ay önce bir almancıdan aldım 11.500 e daha ucuzu yoktu şuan ikinci el laptoplar ucuzladı biraz ama hiç kullanmadım dedi ve ssd saati de çok azdı zaten ben dellin kullandığı a data ssdlerin kronik sorunları yüzünden değiştirmek zorunda kaldığım için tam saati hatırlayamıyorum ama.

Son düzenleme:
Hocam adam benim abim gibi ve kendisi şirketlerin güvenlik sistemlerini yapıyor ve bilgisayarlarını topluyor genelde yani normal bir bilgisayarcı değil üst düzey çalışıyor hayatını bu işe adamış biri bende yapardım kendim ama o dedi ki ben sana her şeyi yapıvereyim hafta sonu zaten gel halledelim dedi halletti güzel bir şey sürmüştür nasıl sorayım adama ?
Şuan fanlarım otamatik çalışmayı durdurdu zaten ısı düşük olunca duruyor oyunda falan harıl harıl çalışıyor. Sorun bence i7 1165g7 işlemcinin düşük bir işlemci olması ve ofis için üretilmiş olması oyun oynamıyorken o kadar hızlı ki eski i5 10400 ve gtx 1650 pc m den daha hızlı çalışıyor son bios zamanı 4.6 saniye ve 3-4 saniyede açılıyor hemen laptop. Ben artık öyle kanaat getirdim oyun bu laptopa göre değil dokunmatik ekrana ihtiyaç duymasam gaming sistem dizerdim ama en ucuz kalem destekli tablet 7k onun yerine kalem destekli laptop işimi daha ucuza çözüyor ben bunu 6 ay önce bir almancıdan aldım 11.500 e daha ucuzu yoktu şuan ikinci el laptoplar ucuzladı biraz ama hiç kullanmadım dedi ve ssd saati de çok azdı zaten ben dellin kullandığı a data ssdlerin kronik sorunları yüzünden değiştirmek zorunda kaldığım için tam saati hatırlayamıyorum ama.
Peki adam ya belki böyle düşüneceğinizden dolayı böyle yapmışsa? Siz ne olursa olsun sorun, laptop bu, az para değil, her yıl alınan birşey değil. Bir iş yapılırken güzel bir şekilde yapılmalı. He derseniz ben bu şekilde de kullanırım derseniz benim için bir sıkıntı yaratmaz konu kapanabilir ama kullanan kişi ve sahibi olan sizsiniz.

Son düzenleme:
Peki adam ya belki böyle düşüneceğinizden dolayı böyle yapmışsa? Siz ne olursa olsun sorun, laptop bu, az para değil,, her yıl alınan birşey değil. Bir iş yapılırken güzel bir şekilde yapılmalı. He derseniz ben bu şekilde de kullanırım derseniz benim için bir sıkıntı yaratmaz konu kapanabilir ama kullanan kişi ve sahibi olan sizsiniz.
Hocam yarın soracağım ve benim için yaptığınız bunca yardım için teşekkür ederim çoğu kişi bu şekil yardım etmez size sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum ve sizi çözüm olarak işaretliyorum. Dediğiniz gibi yeni bir konu açıp sizi oraya etiketlerim sonucuna göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı